Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Powiatowa Rada Kobiet spotkała się czwarty raz w tym roku. Głównym punktem obrad było wysłuchanie sprawozdania z tego, co w minionym roku działo się w powiecie słubickim. Jednym z tematów dyskusji był pomysł uruchomienia całodobowego domu opieki.

rada kobiet_4_1

Panie z Powiatowej Rady Kobiet spotkały się 29 listopada w nowej sali konferencyjnej starostwa. Gośćmi na posiedzeniu byli starosta Leszek Bajon i wicestarosta Robert Włodek. Pierwszy z nich przedstawił podsumowanie pierwszego roku pracy obecnego zarządu powiatu.

Mówił głównie o inwestycjach, jakie realizuje powiat, w tym o rozbudowie SOR-u w szpitalu i remoncie drogi z Nowych Biskupic do Rzepina. Była mowa o uruchomienie domu dziennego pobytu dla seniorów czy przeprowadzce Naszej Chaty z Cybinki do Słubic. Rozmawiano również o potrzebach i wyzwaniach na kolejne lata. Wśród nich jest np. uruchomienie całodobowego domu opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

rada kobiet_4_2

Panie ciekawe były zwłaszcza tego ostatniego tematu – ponieważ wiele z nich na co dzień styka się z rodzinami, które zajmują się osobami starszymi i schorowanymi. Wiedzą więc, jak bardzo takie miejsce jest potrzebne. A warto odnotować, że powiat słubicki jest jedynym w województwie lubuskim, w którym takiego całodobowego domu nie ma.  Szefowa rady Kazimiera Jakubowska zapewniła, że rada dołoży wszelkich starań, żeby pomóc zarządowi powiatu w realizacji tych planów. O szczegóły będziemy dopytywać.

A kiedy kolejne posiedzenie? Panie w tym roku spotkają się jeszcze raz, tym razem na mniej formalnym spotkaniu wigilijnym, które zaplanowano 13 grudnia. Będzie to dobra okazja do rozmów o planach na przyszły rok.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.