Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 po raz kolejny wyruszą do Stanów Zjednoczonych. Kilka tygodni temu wrócili z Gdańska z tytułem Mistrzów Polski, który zdobyli w konkursie „Odyseja Umysłu”. Warto dodać, że dwa lata temu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 zostali Mistrzami Świata.

Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs twórczego myślenia. Celem jest nauczanie kreatywnego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów i przede wszystkim współpracy w grupie. Każda drużyna wybiera jedno zadanie długoterminowe i pod opieką trenera przez kilka miesięcy przygotowuje jego rozwiązanie.

Jednocześnie też uczestnicy ćwiczą zadania spontaniczne. „Spontany” – jak często nazywają je Odyseusze – mają na celu nauczyć „myśleć na zamówienie”. Są ważną częścią konkursów i niezwykłym narzędziem dydaktycznym. Drużyna otrzymuje problem, który musi rozwiązać zespołowo „tu i teraz”. Zadania Spontaniczne rozwijają m. in. doświadczenia działania w warunkach niedoboru czasu, środków i informacji, umiejętność improwizacji i podziału ról i zadań, uczą oceniać podejmowane ryzyko i wyciągać wnioski z popełnionych błędów.

Warto przypomnieć, że drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach na 29. Światowych Finałach Odysei Umysłu (2008r.) w Waszyngtonie zwyciężyła w swojej kategorii, pokonując 50 innych zespołów z całego globu. Tytuł Mistrzów Świata wywalczyła także grupa z Zespołu Szkół TAK z Opola. Pomysłowe i oryginalne rozwiązania zadań konkursowych stworzonych przez polskie zespoły po raz kolejny zostały uznane za jedne z najlepszych na świecie.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 biedrona42 2010-04-30 16:13
To jest nie w porzątku, z enikt nie napisze o sukcesie także Gimnazjum nr 2, gdzie zajęliśmy drugie miejsce i mieliśmy prawo do reprezentowania szkoły na Eurofestiwalu na Bialorusi. jednak nie pojechaliśmy tam, bo nie mieliśmy sponsora, który by nam to wszystko oplacil. A urzad miasta tłumaczyl sie tym, ze ich budżet wtego nie przewidzial. Moim zdaniem to jest nie fair. Czy odeseuszem ma prawo być tylko osoba, która ma kase, by oplacić dziecku wyjazd Słubice dwa razy wygrywały więc jest mozliwośc, z emoga wygrać trzeci, a nawet podwójny sukces, więc proponuję przewidzieć kase na Odyseje, albo całkowicie tego zabronic.
#2 Bastajpan 2010-05-06 16:37
A kogo to obchodzi kto zajął 2 miejsce ??!! Widocznie za słabo szukaliście "sponsora".
#3 biedrona42 2010-05-12 17:03
Uważasz, ze drugie miejsce to nie sukces?? ;O
A dla twojej informacji zrobiliśmy wszystko, by na wyjazd uzbierać. Niestety 20 tys. to za duża kwota i sami sobie tyle nie zapacimy.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.