Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rośnie nam nowa tradycja! 11 listopada, podobnie jak w zeszłym roku, park przy pl. Przyjaźni został ozdobiony kartkami z urodzinowymi życzeniami „dla niepodległej”. Kartki wciąż tam wiszą, można zajść i poczytać, czego swojej ojczyźnie życzą słubiczanie.

Święto Niepodległości

„Polsko, chcę, żebyś Ty żyła tak dobrze i szczęśliwie jeszcze 100 lat i więcej”, „Dbajmy o Nią, pamiętajmy!” – m.in. takie hasła można znaleźć na kartkach, rysunkach i plakatach, które 11 listopada pojawiły się na pl. Przyjaźni.

Przygotowali je najmłodsi mieszkańcy miasta – przedszkolaki i uczniowie. W ten sposób chcieli pokazać, czym dla nich jest Polska i jak świętują 101 rocznicę jej niepodległości.

Kartki na drzewach i ogrodzeniu fontanny zawiesili członkowie Studia Tańca Bohema wraz z Fundacją Dobro Kultury i Spółdzielnią Socjalną Żywioły. Wcześniej można je było przynosić do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Jesteście ciekawi, czego najmłodsi życzą ojczyźnie? Można wybrać się do parku na spacer, pooglądać rysunki, poczytać, co napisali. Dajcie znać, co sądzicie o takiej formie świętowania niepodległości.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.