Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Słubickie wodociągi otrzymały nietypową nagrodę. Redakcja miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” doceniła sposób, w jaki tłumaczą najmłodszym - skąd się bierze i gdzie znika słubicka kropla wody? Tak brzmi hasło prowadzonej przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych edukacji ekologicznej.

zuws nagroda_1
Prezes ZUWŚ Kazimierz Góra i Monika Iłowska-Walkowiak z nagrodą

Okazuje się, że akcja „Skąd się bierze i gdzie znika słubicka kropla wody?” podoba się nie tylko najmłodszym. Doceniła ją również kapituła szóstej edycji konkursu „Głośna Woda”, organizowanego przez redakcję miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”. Słubicki ZUWŚ został nagrodzony w kategorii miast liczących do 30 tys. mieszkańców.

Jak przyznają organizatorzy – nagrodę tę przyznali „za promowanie edukacji wodnej jako elementu szeroko rozumianej troski o środowisko, w ciekawy i przystępny sposób”.

Co szczególnie ujęło kapitułę konkursu? Spodobała im się praktyczna część spotkań, które ZUWŚ prowadził w słubickich szkołach i przedszkolach. W trakcie tych spotkań dzieci dowiadywały się nie tylko tego, skąd w ich kranach bierze się woda, ale także tego, co dzieje się z nią po zużyciu.

Opowiadał o tym specjalnie przygotowany film. Oprócz oglądania, przedszkolaki i uczniowie brali udział w warsztatach, podczas których mierzyli się np. z zadaniem „udrożnienia” elementów rur kanalizacyjnych, czyli usunięcia z nich przedmiotów, które nie powinny się tam znaleźć. Dzieci oczywiście uczyły się również tego, jak można oszczędzać wodę.

zuws nagroda_2
Skąd się bierze i gdzie znika słubicka kropla wody?

Na jurorach pozytywne wrażenie zrobił również fakt, że ZUWŚ od 2018 roku organizuje konkursy plastyczno-techniczne. A wyróżnione prace są prezentowane w siedzibie spółki przy ul. Krótkiej 9.

Wśród pozostałych laureatów znalazły się takie spółki jak Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Komorniki (kategoria 30-100 tys. mieszkańców), Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A we Wrocławiu (kategoria ponad 100 tys. mieszkańców), a specjalne wyróżnienie otrzymały Katowickie Wodociągi S.A.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 października w Poznaniu podczas gali 23. edycji Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environmet.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jurek 2019-10-29 10:21
Ja bym im przyznał nagrodę pt. najlepsza whiskey z kranu. Nikt nie produkuje lepszej. Ten kolor, ten zapach, ten smak. Tylko w Słubicach! Nazwałbym ją "Przenajczyściowianka." Nic tylko lać w butelki i sprzedawać.
#2 clasic1 2019-10-29 13:29
Jurek , wydaje mi si jednak że gdyby ktoś kompetentny dosypał koki do coli która już była , to dopiero byłoby odkrycie !!! Koka-cola z kranu !!! :-))))) Żegnaj pepsi ;-))))

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.