Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zakład Usług Wodno-Ściekowych poinformował o wynikach badania próbek wody pobranych 15 października. Niestety, jej parametry nadal nie są takie jak powinny. Oznacza to, że nadal należy stosować się do zaleceń Sanepidu.

woda

Przypomnijmy, 10 października Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach wydał decyzję o warunkowym dopuszczeniu do spożycia wody z publicznego wodociągu. W wodzie wykryto bakterie coli.

ZUWŚ, któremu podlega wodna infrastruktura, rozpoczął chlorowanie wody. W międzyczasie, 15 października, zostało przeprowadzone kolejne badanie, mające na celu sprawdzenie czy z wodą jest już wszystko w porządku. Niestety, wciąż nie jest.

- Zgodnie z otrzymanymi w dniu 17 października wynikami jakości wody, informujemy, że w związku z nieznacznym przekroczeniem jednego z parametrów, jakim powinna odpowiadać woda (wg Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi) nadal prosimy o stosowanie się do zasad wymienionych w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słubicach z dnia 10 października – czytamy w komunikacie.

Co to oznacza? Woda do celów konsumpcyjnych m.in.: picia, przygotowywania posiłków, produkcji żywności, mycia przedmiotów i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także kąpieli noworodków, powinna być używana wyłącznie po przegotowaniu. Komunikat dotyczy całych Słubic oraz miejscowości: Nowy Lubusz, Kolonia Nowy Lubusz, Kunowice, Pławidło.

Pełną treść komunikatu znajdziecie TUTAJ.

O kolejnych wynikach badań wody i jej zdatności do spożycia będziemy informować.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2019-10-17 19:01
Wystawianie rachunkow jeszcze dobrze dziala w ZUWS, jak wlasnie sprawdzilem.
#2 zeusb 2019-10-17 19:14
ciekawe czy zostaną obniżone rachunki za wodę przecież ti woda gorszej kategori. Co na to Kierownictwo ZUWS :sad:
#3 matrix11 2019-10-17 21:43
A co powiecie na te halasy co beda od 21.10 ?? Bo cwaniacy zablokowali komentowanie tej tresci o robotach nocnych wole korek na miescie niz halas w nocy ludzie rano wstaja do pracy a tu takie roboty za kazdy halas bede dzwonil na policje ciekawe czy beda miec pozwolenia od policij
#4 Redakcja Słubice24.pl 2019-10-17 21:55
@matrix11 - kogo masz na myśli pisząc cwaniacy? Każdy artykuł tworzony przez naszą redakcję ma możliwość komentowania. Wyjątek to zamawiane przez podmioty zewnętrzne ogłoszenia lub artykuły reklamowe. W takim przypadku klient ma prawo zadecydować, czy chce, aby ta funkcja była włączona bezpośrednio pod publikacją.

Warto pamiętać, że do dyspozycji naszych czytelników zawsze jest forum, gdzie każdy może założyć własny wątek i dyskutować w nim do woli wyrażając swoje zdanie na ten czy tamten temat.
#5 matrix11 2019-10-17 22:36
Chodzi o firme zwus dla czego maja cierpiec mieszkancy w nocy przepraszam jak pomysleliscie o redakcij wasza firma jest spoko. Czy mozecie poruszyc temat zeby w dzien to robili

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.