Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W związku z sobotnią tragedią narodową pod Smoleńskiem w całym mieście rozwieszono biało-czerwone flagi obleczone kirem. Znalazły się one przed budynkami użyteczności publicznej - przy urzędem miejskim, starostwie powiatowym, urzędzie pracy, urzędzie pocztowym sklepach, latarniach i w oknach samych mieszkańców.
 
Flaga przy Placu Przyjaźni została opuszczona do połowy masztu. Znicze rozbłysły m.in. pod pomnikiem na Placu Bohaterów i przed kościołami. Odwołano wszelkie rozgrywki sportowe i wydarzenia artystyczne. Zdecydowana większość handlowców i przedsiębiorców, włącznie z wesołym miasteczkiem, które przyjechało do Słubic aż z Czech, wstrzymała działalność.
{multithumb popup_type=greybox}
mt_gallery:
 Dokładnie o godz. 12.00 rozbrzmiały syreny alarmowe ogłaszające 2 minuty ciszy. Przechodnie przystanęli w miejscu, samochody na moment mimo zielonego światła zatrzymały się. Nawet mieszkańcy sąsiedniego Frankfurtu i inni goście zza Odry uszanowali ten czas i pogrążyli się przez chwilę w zadumie.

Słubiczanie podczas dwuminutowej ciszy w hołdzie dla ofiar katastrofy lotniczej:Przypominamy, że msza święta żałobna w intencji ofiar katastrofy samolotu zostanie odprawiona w kościele NMP Królowej Polski w Słubicach w poniedziałek, 12 kwietnia. O godzinie 18:30 zostaną odprawione uroczyste nieszpory żałobne, po których rozpocznie się msza.

[fot: Roland Semik, video: youtube.com]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.