Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Strażakom w ich pracy będzie pomagać nowy pojazd. To specjalistyczny quad zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze i gminy Słubice.

quad1

4 października komendant powiatowy PSP Wojciech Śliwiński odebrał z rąk burmistrza Mariusza Olejniczaka kluczyki do nowego pojazdu. - Jestem pewien, że ten pojazd przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców – powiedział M. Olejniczak. Towarzyszył mu przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Quad przyda się strażakom zwłaszcza tam, gdzie ciężko jest wjechać ciężkim samochodom ratowniczo-gaśniczym, np. w lasach, na terenach podmokłych czy nieużytkach. - Pozyskanie tego typu pojazdu znacząco wpłynie na usprawnienie działań ratowniczych na obszarach o niesprzyjających warunkach terenowych – zaznaczył komendant W. Śliwiński.

Pojazd kosztował 50 tys. zł. Został zakupiony w ramach realizacji zadania pod nazwą „Doposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach w mobilny pojazd czterokołowy ratowniczo- patrolowy”. To już kolejne wsparcie, jakie gmina przekazała strażakom na zakup sprzętu w ostatnich latach.

quad2
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.