Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach ma kolejny pomysł – zastanawia się nad otwarciem jadłodzielni. To takie miejsce, gdzie można oddać niepotrzebne, ale zdatne do jedzenia produkty. Co Wy na to?

shopping-2613984 960_720

Słubicki OPS podsuwa kolejny pomysł – pyta mieszkańców, czy korzystaliby z jadłodzielni? Na czym polega ta inicjatywa? Wyjaśniamy!

Jej celem jest zmniejszenie ilości marnowanego jedzenia. Są to specjalne szafki lub lodówki, do których można przynieść to, czego nie zjemy. Powinny jednak to być takie produkty, które sami chcielibyśmy zjeść lub nakarmilibyśmy nimi swoich bliskich.

W Polsce pierwsza jadłodzielnia rozpoczęła działalnośći w maju 2016 r. w Warszawie, następnie powstały: m.in. w Toruniu, Krakowie, Wrocławiu. W lubuskim tego rodzaju punkty działają w Zielonej Górze i Świebodzinie.

Wśród produktów, które trafiają do szafek czy lodówek, przeważają przetwory, ryże, kasze, makarony, konserwy, mąka, cukier, owoce, warzywa, jogurty, napoje, a także gotowe potrawy. Jedne osoby je przynoszą, a inne – mogą z tego skorzystać.

Każde tego typu miejsce posiada swojego opiekuna, który dba o czystość i usuwa rzeczy przeterminowane.

Co myślicie o takim pomyśle? Czy jadłodzielnia przyjęłaby się w Słubicach?

Komentarze   

#1 pskoncej 2019-10-02 18:17
Świetny pomysł! Jestem jak najbardziej za. Fajnie by było też włączyć w tą akcję słubickie markety. W razie czego zgłaszam się jako wolontariusz.
#2 Zafiras 2019-10-02 21:42
Bardzo świetny pomysł,tym bardziej że powszechnie m?wi się o nadmiernym marnowaniu żywności. Jestem, 3razy na tak!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.