Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Już niedługo zniknie ogrodzenie z placu Bohaterów i będzie można z bliska zobaczyć efekty niedawnej modernizacji. Uroczyste otwarcie będzie połączone z piknikiem zdrowotnym.

plac otwarcie_plakat

Czy nowy Plac Bohaterów przypadnie do gustu mieszkańcom? Opinie słubiczan poznamy już niebawem - 6 października o godz. 14 zaplanowano oficjalne otwarcie wyremontowanego placu. Od tego dnia będzie można korzystać z nowego miejsca - spacerować, odpoczywać, bawić się na placu zabaw.

Na inaugurację wystąpi teatr uliczny, a przez kilka godzin swoje umiejętności będą prezentować lokalni artyści, m.in.: GINGER Dance School, Studio Piosenki SMOK, Studio Tańca BOHEMA, Chór Konsonans, Grupa Cyrkowa FUN-ATYCY. Będą również występy kuglarzy, żonglerów, akrobatów i szczudlarzy.

Częścią wydarzenia będzie piknik zdrowotny pt. „Serce jesienią” organizowany przez słubicki szpital. Ten rozpocznie się już o godz. 12 i potrwa do 18. Co w programie? M.in. warsztaty, animacje dla dzieci, maraton fitness, ćwiczenia rehabilitacyjne, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie można także spróbować zdrowych przekąsek.

Na zakończenie imprezy o godz. 19. wystąpi teatr ognia i wody.

Nie czekając na otwarcie wybraliśmy się kilka dni temu na Plac Bohaterów na spacer, by bliżej przyjrzeć się efektom remontu. Poniżej nasze fotki.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 sabot 2019-09-30 14:12
Nie chcę się czepiać, ale mam takie wątpliwości:
1. Czy aby murki, na których położono siedziska nie są za wysokie, zwłaszcza dla dzieci?
2.Dlaczego na placu zabaw nie ma trawy, a zostały nasadzone kwiaty i krzewy, które ograniczają i tak małą przestrzeń do zabawy?
3. Dlaczego ławeczki na pustym placu są metalowe, przez co w żaden sposób nie pasują do tych przy alejkach (zdjęcie 1 i 15)? Może lepiej byłoby postawić takie same ławki i otoczyć je pergolami z kwitnącymi nasadzeniami?
4. Dlaczego nie odcięto pasem zieleni, np. żywopłotem, chodników od miejsc parkingowych, ?
A ponieważ wykonanie odbiega od przedstawionego w mediach projektu, nasuwa się pytanie, czy przy odbiorze placu za ponad 4 mln zł był architekt projektu i co on na to?
#2 matkapolka2 2019-09-30 14:35
za dużo betonu, za mało drzew, szczególnie od strony akademików

plac zabaw z tego co widze to bieda, mało urzadzen, na dodatek nieciekawe i oklepane - brać przyklad z rzepina ile tam fajnych instalacji dali

czy na trawie bedzie mozna spedzac wolny czas, rozlozyc kocyk czy bedzie zakaz deptania trawnika i pieski tylko beda srały

uwaga w powyższym komentarzu o żywopłocie od strony drogi - popieram

polecam również sprawdzenie na zasadzie co miało być co zrobili bo od razu widac rożnice

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.