Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dobra informacja dla właścicieli kopciuchów! Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze złożyć ankiety dotyczącej wymiany nieekologicznych pieców do Urzędu Miejskiego w Słubicach - może to jeszcze zrobić. Zostanie również zorganizowane spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych tematem.

smog
Czy dzięki akcji poprawi się jakość naszego powietrza?

O całej akcji pisaliśmy niedawno (ZOBACZ). Gmina Słubice planuje pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego środki na wymianę tzw. „kopciuchów”, czyli nieekologicznych pieców. Urząd ten przygotował dla gmin wzór ankiety – to właśnie na ich podstawie gminy oszacują kwotę dotacji, o jaką będą się starać. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego lokalu to 10 tys. zł, dla poszczególnych gmin przewidziano po 1 mln zł (ale dla Gorzowa i Zielonej Góry po 2 mln zł).

Czas na złożenie wniosku do Urzędu Marszałkowskiego przez gminy został przedłużony do 31 października. To oznacza, że ci, którzy nie zdążyli złożyć ankiety, jeszcze mogą to zrobić. Nowy termin składania indywidualnych ankiet upływa 8 października.

Dodatkowo, właśnie 8 października odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące tego tematu. Udział w nim wezmą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Będzie można dowiedzieć m.in. tego, kto ma szansę na dofinansowanie, jakie będzie trzeba spełnić warunki. Spotkanie odbędzie się w Collegium Polonicum, potrwa od godz. 15.30 do 17. Wstęp jest wolny.

Wzór ankiety można dostać w Urzędzie Miejskim w Słubicach (ul. Akademicka 1) w pokoju 203. Jest też dostępna na stronie internetowej gminy: www.slubice.pl.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.