Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Do 20 września Urząd Miejski w Słubicach zbiera ankiety od osób, które są zainteresowane wymianą nieekologicznych pieców. Na ich podstawie gmina planuje starać się o dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

smog
Czy dzięki akcji wzrośnie jakość naszego powietrza?

Zgodnie z zasadami konkursu, który ogłosił zarząd województwa, samorządy mogą starać się o dofinansowanie na wymianę nieekologicznych pieców – które potem przekażą zainteresowanym mieszkańcom. Gminy mogą starać się o 1 mln zł (z wyjątkiem Gorzowa i Zielonej Góry, dla których przewidziano po 2 mln zł). Z tej puli jedna osoba może otrzymać maksymalnie 10 tys. zł.

W ramach konkursu możliwe będzie pozyskanie dofinansowania m.in. na: wymianę starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych na paliwa stałe, na inwestycje polegające na podłączeniu do sieci ciepłowniczej (jedynie w przypadku, gdy podłączenie to na danym obszarze jest uzasadnione ekonomicznie), podłączenie do sieci gazowej i instalacja indywidualnego źródła ogrzewania, instalację indywidualnego źródła ogrzewania zasilanego energią elektryczną, odnawialnymi źródłami energii lub olejem opałowym.

Wraz z ankietą trzeba złożyć oświadczenie, że zagwarantuje się środki własne, które wynoszą 20 proc. kosztów kwalifikowanych oraz pozostałe koszty niekwalifikowane niezbędne do realizacji zadania.

Ankieta jest dostępna w Urzędzie Miejskim (ul. Akademicka 1), w pokoju 203.

Można ją również pobrać z naszej strony, plik dostępny jest poniżej.

POBIERZ ANKIETĘ
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2019-09-14 06:40
Nareszcie gmina chce coś zrobić w kierunku ekologi i czystego powietrza w naszym mieście.

Więcej informacji na temat programu do jakiego gmina chce przystąpić jest na stronie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej

nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/obwiazujacy-program-czyste-powietrze-/

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.