Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Grupa mieszkańców Słubic chce, aby w mieście było więcej drzew, a co za tym idzie przynoszącego ulgę w upalne dni cienia. Wnioskują do władz o zabezpieczenie na ten cel 200 tys. zł w gminnym budżecie. Petycję może podpisać każdy.

cien dobry

Betonowa dżungla i wysokie temperatury to niestety bolączka wielu współczesnych miast. - W Słubicach może być inaczej – przekonują przedstawiciele grupy „Cień Dobry Słubice”, która walczy o koncepcję zadrzewienia przestrzeni miejskiej.

Aktywiści chcą, aby włodarze miasta zabezpieczyli środki finansowe na coroczne nasadzenia dużych drzew alejowych i stałą opiekę dendrologiczną. Wyliczyli, że potrzeba na to 200 tys. złotych rocznie. Chodzi o duże, 4-5 metrowe drzewa.

- Naszym celem jest stworzenie zacienionych alei w głównych ciągach komunikacyjnych naszego miasta i walka z wszechobecną betonozą – przekonują.

Aby przekonać także radnych i burmistrza potrzebne jest im jednak większe poparcie. Stąd pomysł na petycję, którą następnie złożą w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Podpisać ją może każdy, kto popiera ich pomysł. Wnioski czekają w barze Endrofina, klubie Prowincja oraz Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej o ich motywacji i uzasadnieniu takiego wydatku przeczytacie w specjalnym oświadczeniu, które przygotowała grupa „Cień Dobry Słubice”. ZOBACZ

Zapraszamy także na ich fanpage na Facebooku - KLIKNIJ.

Co sądzicie o takim pomyśle? Dajcie znać w komentarzach.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2019-09-20 15:45
Bardzo dobry pomysł.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.