Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ciąg dalszy tematu obwodnicy. Po wczorajszym spotkaniu w starostwie, dziś konferencję w tej sprawie zorganizowano w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Z usta decydentów padły ważne deklaracje.

wojewoda obwodnica

Przy jednym stole spotkali się wojewoda lubuski Władysław Dajczak, dyrektor regionalnego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marek Langer, prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Kielec oraz burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak. Każda ze stron zadeklarowała jaki może mieć wkład w proces powstania obwodnicy Słubic.

- Jako wojewoda dostaję od mieszkańców pisma z prośba o wsparcie i interwencję w sprawie realizacji obwodnicy – mówił W. Dajczak. - Natężenie ruchu na drodze krajowej nr 31 jest ogromne i wpływa na komfort życia mieszkańców oraz rozwój miasta. Dziś rozmawiamy i dostrzegamy dużą szansę na przyspieszenie decyzji o rozpoczęcie inwestycji, którą daje włączenie się samorządu i strefy ekonomicznej – podkreślał.

Pierwszym, niezwykle ważnym krokiem miałoby być przygotowanie studium techniczno-ekonomicznego takiej budowy. Ustalono, że burmistrz M. Olejniczak przedstawi słubickim radnym propozycję jego wykonania. To koszt rzędu 1,5 mln zł.

wojewoda obwodnica2

Z kolei M. Langer zadeklarował pomoc w kwestiach technicznych oraz zawarcie odpowiedniego porozumienia między gminą Słubice a GDDKiA, które powinno ułatwić starania o włączenie obwodnicy Słubic do rządowego programu inwestycyjnego.

O podpisaniu podobnego porozumienia z naszym samorządem mówił też szef strefy ekonomicznej. - Zależy nam na tej inwestycji równie mocno jak mieszkańcom, ponieważ odciążyła by ona drogi znajdujące się na terenie strefy – zaznaczył K. Kielec.

O kolejnych krokach w sprawie obwodnicy będziemy informować.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 dodo32 2019-09-18 10:50
Trzymam kciuki, za pozytywny final tej sprawy :)
#2 Wiesław 2019-09-18 10:57
Po co do wojewody. Idźcie do Jabłońskiego. On wam teraz wszystko obieca w swoich mlekiem i miodem płynących spotach. Naprawdę zbiera się na wymioty. :-x
#3 clasic1 2019-09-18 23:56
Jak mnie pamięć nie myli to za czasów panów RB i MJ temat obwodnicy zniknął w przepastnych urzędniczych szufladach bo przez przypadek obwodnica wg ówczesnych planów miała przebiegać w okolicach działki tego drugiego . Ale jeßli k9muś smakune stara kiełbasa to flaczego nie , może być i MJ. Nikt wam Nne da tyle ile może obiecać '"z zawodu ..dyrektor "
#4 Graendail 2019-09-19 23:00
To ja może coś przypomnę. Artykuł sprzed 11 lat.:

gazetalubuska.pl/slubice-nie-dla-obwodnicy-pod-oknami/ar/7736909
#5 Dr. Sommer 2019-09-20 10:32
Ta "obwodnica" to jak jednemu plonacy dom zgasic, za to drugiemu podpalic. Potem mieszkancy nowych osiedli beda dreptac po drodze z transparentami i blokowac ruch?
#6 jurek 2019-09-20 10:35
To ja jeszcze przypomnę coś innego.

Kto mieszka w pobliżu miejsca gdzie miała biec ówczesna obwodnica?

Marcin Jabłoński, który teraz w spotach obiecuje wszystkich załatwienie obwodnicy. Jeszcze niedawno obiecywał nowe boisko przy Rolniczaku. Jakoś go nie widzę.

No i mieszka tam też pani Beata Bielecka, kiedyś dziennikarka Gazety Lubuskiej, obecnie rzecznik burmistrza, która napisała ten artykuł w 2011 roku.

OBWODNICA O KTÓREJ MOWA OD WIELU LAT NIE POWSTANIE BO TAM TERAZ JEST OSIEDLE. DLATEGO TRZEBA ZACZYNAĆ OD NOWA. TRZEBA BYŁO MYŚLEĆ 10 LAT TEMU A NIE ZASIEDLAĆ CAŁE WZGÓRZA. TERAZ TO OBWODNICE ODRĄ SOBIE MOŻECIE PUŚCIĆ.
#7 jurek 2019-09-20 10:49
aaa i jeszcze mieszka tam też pan Mariusz "ja pokażę temu Ciszewiczowi" Dubacki.

Obwonica TAK ale nie pod moim domen :lol: Ciekawe jakie rozwiązanie poprze ten polityk z Nowoczesnej.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.