Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szykują się spore zmiany! Stowarzyszenie po PROstu złożyło wniosek do burmistrza o to, żeby mogło przeprowadzić się do nowych pomieszczeń na poddaszu budynku przy ul. Szamarzewskiego. Jeśli wszystko dobrze pójdzie „na nowym” będą działać od października.

samarzew 1

O problemach lokalowych jakie doskwierają Stowarzyszeniu po PROstu wspominaliśmy na łamach portalu nie raz. Stowarzyszenie ma pomysł na rozwiązanie tych problemów – chce starać się o ziemię pod budowę własnej, wymarzonej siedziby (ZOBACZ). Jednak jest to zadanie, którego realizacja zajmie sporo czasu – a brak miejsca dokucza już teraz.

Dlatego pojawił się pomysł, aby zagospodarować poddasze jednego z gminnych budynków przy ul. Szamarzewskiego. To 15 pomieszczeń o łącznej powierzchni 300 mkw. Miałby tam mieścić się ośrodek terapii. 30 sierpnia przedstawiciele stowarzyszenia udali się na wizję lokalną i po krótkim namyśle podjęli decyzję o przeprowadzce.

- To decyzja rodziców podopiecznych stowarzyszenia. Jest to tymczasowe rozwiązanie problemu i nie oznacza, że rezygnujemy ze starań o własną siedzibę. Zanim to jednak następni będziemy mogli funkcjonować w pomieszczeniach przy ul. Szamarzewskiego, które są większe niż to, czym dysponujemy do tej pory – wyjaśnia Joanna Sierżant-Rekret, szefowa stowarzyszenia.

samarzew 2

10 września rodzice podopiecznych mają zaplanowane spotkanie z burmistrzem w tej sprawie. Same pomieszczenia wymagają niewielkiego remontu, gmina ma zająć się naprawą dachu. Mankamentem jest brak windy, co uniemożliwia dostanie się na poddasze osobom z niepełnosprawnościami. Po to, żeby nadal mogły korzystać z terapii i pomocy, stowarzyszenie pozostawi dotychczasową siedzibę przy ul. Kilińskiego, które są dostosowane do ich potrzeb. Zrezygnuje natomiast z pomieszczeń przy ul. Sienkiewicza.

- W przyszłości problem z dostępem do pomieszczeń pewnie zostanie jakoś rozwiązany, może przy pomocy podnośników, to się jeszcze okaże – mówi J. Sierżant-Rekret. Przyznaje, że zarówno ona, jak i rodzice dzieci korzystających ze wsparcia stowarzyszenia, są podekscytowani zmianami. – Urządzimy salki do terapii, porządne biuro, będziemy mieć dużo więcej miejsca – cieszy się prezes.

Wniosek o nowe pomieszczenia został złożony. Jeśli wszystko się uda, stowarzyszenie może zacząć działać w nowym miejscu już w październiku. Do tematu będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.