Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tegoroczne Święto Policji było wyjątkowe, ponieważ w 2019 roku przypada 100. rocznica powstania państwowej policji. Z tej okazji funkcjonariusze spotkali się z władzami samorządowymi na uroczystej akademii. Usłyszeli wiele słów pochwały na temat swojej służby.

policja swieto

Uroczystości związane z obchodami Święta Policji odbyły się 16 lipca w Collegium Polonicum. Swoją obecnością uświetnili je m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wlkp. Bogdan Piotrowski, starosta słubicki Leszek Bajon, burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, a także przedstawiciele służb i jednostek współpracujących ze słubicką policją.

Uroczystości poprzedziła msza św. w intencji policjantów, pracowników policji i ich rodzin, którą celebrował kapelan słubickich funkcjonariuszy ks. Marcin Majewski.

- Dziękuję wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom, nie tylko za trudną i odpowiedzialną służbę, ale również za wzorową współpracę z samorządem i podejmowanie wielu inicjatyw, które wymiernie wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu słubickiego - tymi słowami komendant powiatowy Tomasz Rawa zwrócił się do swoich podwładnych. Podziękował również za udaną współpracę wszystkim zaprzyjaźnionym służbom mundurowym oraz przedstawicielom instytucji państwowych, z którymi współpracuje policja.

policja swieto_2

- Dzięki waszej pracy widać, że poziom bezpieczeństwa w powiecie słubickim wzrasta z dnia na dzień – powiedział starosta Leszek Bajon. Zwrócił uwagę na to, że w szeregi policji wstępuje coraz więcej pań, które nie boją się wyzwań tej pracy. Słubicki komendant odebrał z jego rąk list gratulacyjny a funkcjonariuszki – róże.

Uznanie dla niełatwej i niebezpiecznej pracy policji wyraził również burmistrz Mariusz Olejniczak. Podziękował im za codzienny trud. – Przekłada się on na rekordowe poparcie dla działań policji wyrażone w najnowszych badaniach opinii publicznej. To, że 75 proc. Polaków dobrze ocenia pracę policjantów, dla was jest z pewnością powodem do dumy i mobilizacją, żeby tego zaufania nie zawieść, a dla nas, źródłem radości i głębokiej wdzięczności – podkreślił M. Olejniczak.             

Jak co roku, ten uroczysty dzień był okazją do wręczenia awansów, odznaczeń oraz nagród. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe otrzymało 40 słubickich funkcjonariuszy. Szczegóły do zobaczenia TUTAJ.

Przyznane zostały również odznaczenia związkowe Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Krzyże Niepodległości otrzymali m.in. starosta Leszek Bajon, radna powiatowa Krystyna Skubisz, kapelan ks. Marcin Majewski, komendant powiatowy Tomasz Rawa, a także 8 funkcjonariuszy.

A wy jak oceniacie pracę slubickiej policji? Zachęcamy do komentowania.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.