Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koniec remontu Placu Bohaterów coraz bliżej. I coraz bardziej widać, co powstanie na nowym placu. Właśnie robi się kolorowy – a to za sprawą nowego placu zabaw.

plac nowy_1

Na placu wiele się dzieje, a mieszkańcy z ciekawością zaglądają za ogrodzenie. Pojawił się tak oczekiwany przez wielu rodziców plac zabaw dla dzieci. Urządzenia są zamontowane na syntetycznej nawierzchni, która będzie amortyzować ewentualne upadki. Obok staną siedziska – na nowym placu miejsc do siedzenia ma być sporo, bo ok. 60.

Wizytę na placu budowy złożyli niedawno burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i skarbnik Rafał Dydak. - Cieszę się, że prace idą zgodnie z harmonogramem i jesienią będziemy mogli udostępnić mieszkańcom ten plac, który po przebudowie stanie się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku – powiedział M. Olejniczak.

plac nowy_2

Wielu naszych czytelników pytało o scenę. Na placu nie będzie jej w formie stałej, ale zostanie przygotowane miejsce pod scenę mobilną, tak aby możliwe było urządzanie w tym miejscu rozmaitych imprez czy koncertów. Powoli powstaje również fontanna. Nie zapomniano o roślinach – przy nowych alejkach dosadzane są kolejne krzewy.

Inwestycję prowadzi słubicka firma Eurokop Invest, jej wartość to 4,3 mln zł. Prace rozpoczęły się na początku roku. Zgodnie z umową, mają zakończyć do końca listopada, ale jest szansa, że plac będzie gotowy szybciej.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.