Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
SOSW w Słubicach był gospodarzem się III Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego Szkół Specjalnych „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie mierzyli się z zadaniami, wśród których były m.in. dzielenie, liczenie w pamięci czy zadania na logiczne myślenie. Kto poradził sobie najlepiej?

sosw konkurs1

Konkurs, zorganizowany przez nauczycielkę Marzenę Guźniczak, odbył się 6 czerwca. - Celem konkursu było upowszechnianie gry w karty z zakresu tabliczki mnożenia wśród uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim – wyjaśniają organizatorzy.

Ale to nie wszystko. Zależało im również na wzbogaceniu i rozbudzeniu wśród uczniów zainteresowań matematycznych, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Nie bez znaczenia były też inne, nieco bardziej pozamatematyczne czynniki - podwyższenie wiary we własne siły i radzenie sobie w nowym otoczeniu.

Kto postanowił sprawdzić się w tym niecodziennym wyzwaniu? W matematycznej rywalizacji oprócz uczniów słubickiego SOSW wzięli udział reprezentanci ośrodków z Gubina i Sulechowa. Czekały na nich 4 konkurencje.

W pierwszej o nazwie „Sokole Oko” należało popisać się pamięcią, spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia. Kolejne dotyczyły umiejętności związanych z liczeniem. Nie były wcale takie proste! W zadaniu pt. „Szeryf” uczniowie dzielili, w „Prymusie” pokazali, że potrafią liczyć w pamięci, a w „Olimpijczyku” walczyli z tabliczką mnożenia na czas.

sosw konkurs2

Tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia” i puchar wywalczył reprezentant SOSW z Gubina. Z gospodarzy najlepiej spisał się Krystian Gregorczyk z 3 klasy gimnazjum słubickiego SOSW, który zajął 2 miejsce. Wszyscy uczestnicy matematycznej rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Nie zapomniano także o ich opiekunach, którym wręczono pisemne podziękowania.

Kolejny podobny konkurs odbędzie się także w przyszłym roku. Chętni już ćwiczą tabliczkę mnożenia!
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.