Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
pozyczki parabank

Taras jest w każdym domu miejscem szczególnym. Kojarzy się z odpoczynkiem, spokojem, wyciszeniem. To tam najczęściej podejmujemy latem gości, czytamy książki, pijemy poranną kawę czy jemy posiłki w rodzinnym gronie. Aby przestrzeń uczynić w pełni funkcjonalną, nie wystarczy zakup stołu i krzeseł. Konieczne jest także zadaszenie. Spełnia ono funkcję przede wszystkim użytkową. Chroni nas przed nadmiernym słońcem lub opadami deszczu. Zapewnia również przestrzeń prywatną, tworząc przyjemną atmosferę. Coraz więcej osób decyduje się na zadaszenie tarasu, poszukując najlepszych rozwiązań w tym zakresie. Pokażemy kilka pomysłów, jak zaaranżować taras, aby spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Proste i tanie

Zaczynając od tanich, popularnych technik, warto wskazać żagiel przeciwsłoneczny. To zadaszenie czasowe, rozkładane w sytuacji, kiedy jest potrzebne. Najczęściej montowany jest pomiędzy ścianą budynku, do której jedna część żagla przyczepiana jest za pomocą haków, a podpórką ustawioną na ziemi. Idealnie spełnia swoją rolę, kosztując niewiele ponad 150 złotych w najprostszej wersji.

Alternatywą jest pergola tarasowa. To pomysł nieco bardziej kosztowny, musimy liczyć się z wydatkiem około 900 zł. Zbudowana najczęściej z drewnianych fragmentów idealnie osłania przed słońcem, wiatrem oraz deszczem. Budżet na zakup pergoli możemy łatwo zwiększyć, wykorzystując pożyczki pozabankowe.

Nowoczesne rozwiązania

Coraz częściej stawiamy na nowoczesność w zakresie wzornictwa i sposobu montażu. Propozycją dla osób poszukujących właśnie takich rozwiązań jest stelaż i jego wypełnienie poliwęglanem. Przezroczyste lub przyciemniane elementy mogą znaleźć się na dachu oraz na bocznych ścianach – w zależności od naszych upodobań i oczekiwań estetycznych. Kwota około 2.500 zł w zupełności wystarczy na zakup i montaż tego rodzaju zadaszenia.

Innym rozwiązaniem, opartym o tę samą koncepcję konstrukcyjną, jest zadaszenie w pełni aluminiowe. Jest odporne na warunki atmosferyczne, a jego zróżnicowana forma, rozmiar oraz kształt pozwalają na dopasowanie do każdych warunków. W tym przypadku musimy liczyć się z wydatkiem około 5.000 zł, który pomogą sfinansować pożyczki pozabankowe.

Markizy nadal w modzie

Iście włoski klimat tworzą markizy, które rozkładamy najczęściej z pomocą mechanizmu linkowego. W razie potrzeby można w łatwy sposób złożyć zadaszenie, zwijając je na noc lub na okres zimowy. Markizy dostępne są w różnych wersjach, a ich koszt zaczyna się od kilkuset złotych. Warto, wykorzystując choćby pożyczki pozabankowe, wybrać modele droższe i trwalsze.

Osoby szukające eleganckiego i czasowego zadaszenia chętnie wybierają także parasole, które zawieszone na pałąku mogą być dowolnie ustawiane nad stołem lub w innym wybranym przez nas miejscu. Dobrej jakości parasol to koszt kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych. Modele z górnej półki charakteryzują się wysoką odpornością na podmuchy wiatru oraz nieprzeciętną elegancją, która wpasuje się w stylistykę każdej przestrzeni.

Zadaszenie jest ważnym elementem funkcjonalnym tarasu. Odpowiednio dobrane zapewnia nam ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi lub słońcem. Warto wybrać rozwiązania dopasowane przede wszystkim do rozmiaru tarasu oraz naszych oczekiwań funkcjonalnych. Rynek oferuje modele montowane na stałe lub mobilne.

[artykuł partnerski]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.