Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Hasło tegorocznego festynu brzmiało: rodzina to zgrana drużyna. Okazało się, że golickie rodziny faktycznie są zgrane i potrafią się razem dobrze bawić!

Festyn Golice

Festyn odbył się przy Szkole Podstawowej w Golicach. Do jego organizacji włączyło się kilka instytucji: gmina Słubice, sołectwo Golice, Ochotnicza Straż Pożarna w Golicach oraz stowarzyszenie „Jesteśmy razem”, działające przy szkole. - Dzięki takiej drużynowej współpracy, można nawet powiedzieć, że rodzinnej, udało się zapewnić wiele niezapomnianych wrażeń – podkreśla Elżbieta Mierzejewska z SP w Golicach.

Wspólną zabawę rozpoczęli najmłodsi, czyli przedszkolaki. Zaprezentowali swoje talenty – zaśpiewali i zatańczyli dla rodziców i dziadków, którym ich popisy sprawiły wiele przyjemności.

Po nich efekty swojej pracy zaprezentowali uczniowie z dwóch kółek: „Poznaj mowę sąsiada” oraz kółka teatralnego. Najpierw zaśpiewali barwną piosenkę po niemiecku, a później pokazali zabawny skecz. Rozśmieszył on zwłaszcza mamy, ponieważ pokazał w humorystyczny sposób wizytę z niemowlęciem w parku…

Nie tylko oni pokazali, jakie mają talenty. W dalszej części festynu zaprezentowały je prawie wszystkie klasy. I wszystkie dzieci zasłużyły na oklaski.

Na zakończenie części artystycznej wystąpiła gwiazda wieczoru: Elżbieta Samosiuk, absolwentka golickiej podstawówki, obecnie studentka wydziału muzyki. Jak przyznaje E. Mierzejewska, jej mini koncert bardzo podobał się oglądającym, a nogi same rwały się do tańca!

Golice

Kolejne atrakcje czekały na boisku. To tu do akcji szykowali się mali strażacy – grupa działająca pod opieką druhów z OSP Golice. Najpierw młodsi, a potem starsi pokazali, że wiele już wiedzą o strażackim rzemiośle. Obie grupy dzielnie gasiły pożar i udzielały ofiarom pierwszej pomocy. Zebrali wiele oklasków od publiczności – wśród gości podziwiających ich umiejętności był m.in. burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Goście chętnie oglądali również pokaz pamiątek rodzinnych „Skąd nasz ród” i prezentacje absolwentów urodzonych w 1989 roku, czyli w roku pierwszych, częściowo wolnych wyborów.

Nie brakowało oczywiście okazji do zabawy! Chętni mogli wziąć udział w konkursie na ekologicznego stworka kosmicznego, namalować siebie szczęśliwego na wielkim arkuszu, zagrać w dwa ognie, czy poskakać i zjeżdżać na wielkim dmuchańcu. Można było również sfotografować się w kwiecistej ramie, efekty będzie można podziwiać podczas kolejnej imprezy, którą będzie Dzień Seniora.

Z przebiegu imprezy bardzo zadowoleni byli dyrektor szkoły Teresa Wieczorek-Kudryk oraz sołtys Rafał Mazurek. - Dziękujemy rodzicom i wszystkim przyjaciołom za wsparcie i pyszne ciasta, a gościom za przybycie na festyn. I oczywiście zapraszamy na kolejne golickie wydarzenia – podsumowali. Poniżej fotorelacja udostępniona naszej redakcji przez E. Mierzejewską.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.