Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Powoli kończy się rok szkolny. W raz z nim nadchodzą ostatnie wydarzenia organizowane przez Fundację Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych przed wakacjami. Co na czeka w najbliższych tygodniach? Zapraszamy na krótki przegląd.

wodna akademia


W ramach projektu DZIKI PARKing (dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich) w najbliższą sobotę (8 czerwca), przy stawie pomiędzy boiskami bocznymi SOSiR, fundacja organizuje Wodną Akademię. Podczas warsztatów na świeżym powietrzu prowadzący opowie o życiu w naszym słubickim stawie, który jest niezwykle ciekawy pod względem przyrodniczym.

- Wyszuka, złapie, odłowi i pokaże mieszkające w nim zwierzęta - takie, na które trzeba patrzeć w powiększeniu oraz te większe, widywane przez nas często, ale z daleka. Wszystkim będzie można przyjrzeć się z bardzo bliska – zachęca Natalia Duer z Dziupli. Na wydarzenie może przyjść każda zainteresowana osoba, wstęp wolny. Zbiórka o godz. 12:00.

Z kolei 13 czerwca o godz. 15:30, dzięki dofinansowaniu z gminy Słubice, fundacja zorganizuje Spotkanie z Ssakiem. Będą to warsztaty skierowane do najmłodszych, podczas których każdy będzie mógł zrobić gipsowe odlewy tropów ssaków spotykanych w naszym kraju oraz zdobyć ciekawe informacje na ich temat.

To wydarzenie odbędzie się w przedszkolu Jarzębinka, ale jeśli są chętni do udziału, to zapraszamy do kontaktu z fundacją. Dane kontaktowe na: www.dziupla.org.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.