Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Co słychać w Akademii Małego Leśnika? Uczestnicy mają za sobą drugą imprezą w ramach tegorocznej edycji przyrodniczego cyklu. Tym razem była to wycieczka wokół Rzepina, która odbyła się 26 maja.

Akademia Małego Leśnika

Frekwencja dopisała. W leśną trasę pod wodzą szefa projektu Damiana Utrackiego i Anna Gandeckiej z Nadleśnictwa Rzepin ruszyła grupa blisko 50 osób – przede wszystkim dzieci z rodzicami i dziadkami – całe rodziny. Na dwóch kółkach zwiedzali okoliczne lasy i jeziora otaczające Rzepin.

Ale planach mieli nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne. - Podczas spaceru wokół jeziora Długie posprzątaliśmy teren ze znajdujących się przy ścieżce śmieci. Następnie zwiedziliśmy jezioro Rzepsko, Bobrowy Szlak i słynny dąb Piast – relacjonuje D. Utracki.

Czym byłaby taka wyprawa bez ogniska? Na zakończenie leśnej eskapady uczestnicy spotkali się w wigwamie w Nowym Młynie. Tam piekli kiełbaski i brali udział w rozmaitych zabawach, m.in. przeciąganiu liny oraz wyścigi w workach. Najmłodsi otrzymali również wpisy do swoich indeksów.

O tym jak było, można przekonać się dzięki udostępnionej przez organizatorów fotorelacji. A wkrótce kolejne wydarzenia w ramach Akademii Małego Leśnika.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.