Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
We wtorek 9 marca o godz. 15 w Małej Auli Collegium Polonicum odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Polsko-Niemieckiej Akademii Seniorów. Wykład będzie nosić tytuł "Refleksja nad 200. rocznicą śmierci Heinricha von Kleista - jego dziedzictwo i tradycja".

Wykład w języku niemieckim, tłumaczony na język polski, poprowadzi dr Wolfgang de Bruyn (ur. 1951), dyrektor Muzeum Kleista we Frankfurcie nad Odrą, syn znanego niemieckiego pisarza Güntera de Bruyna, odznaczonego Orderem Zasługi RFN.
 
Wspomnienie Heinricha von Kleist

Głównym organizatorem wydarzenia jest Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów, założona w 2000 r. w celu pogłębiania wiedzy nieco starszych słuchaczy. W zajęciach mogą wziąć udział osoby w wieku od 60 do 80 lat, zarówno polsko- jak i niemieckojęzyczne. Wstęp bezpłatny!

Przy okazji  zapraszamy wszystkich do odwiedzania Muzeum Kleista. Mieści się ono kilkaset metrów na południe od mostu granicznego, w dawnej szkole garnizonowej przy Faberstraße 7. Na tyłach budynku znajdują się groby siostry Heinricha - Ulrike oraz jego domowego korepetytora Christiana Ernsta Martiniego. Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godz. 10-18. Normalny bilet wstępu kosztuje 3 €, zaś obywatele polscy, studenci i bezrobotni płacą jedynie 2 €.
 
 
[info: Roland Semik]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.