Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przed absolwentami szkół podstawowych i gimnazjów coraz bliżej ważna decyzja: którą szkołę średnią wybrać? Odpowiedzi na to pytanie wielu z nich szukało podczas II Powiatowego Festiwalu Zawodów, zorganizowanego przez słubickie starostwo.

festiwal powiat_1

II Powiatowy Festiwal Zawodów odbył się 14 maja w Collegium Polonicum. - Jesteśmy tu po to, aby ułatwić wam wybór dalszej drogi kształcenia. Powiatowe szkoły ponadgimnazjalne mają świetne warunki do nauki – przekonywał młodzież wicestarosta Robert Włodek w imieniu starosty, organizatora wydarzenia.

Młodzi ludzie mogli te słowa sprawdzić – podchodząc do stanowisk szkół, które były przygotowane do udzielania odpowiedzi na ich szczegółowe pytania. Czekali na nich zarówno nauczyciele, jak i uczniowie placówek.

Swoje oferty przedstawiły: Zespół Szkół Licealnych, Zespół Szkół Technicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Uniwersytecki Liceum Ogólnokształcące, a także Technikum Leśnego ze Starościna i Zespół Szkół z Rzepina.

Dzięki takim prezentacjom gimnazjaliści uzyskują w jednym miejscu informacje o szkołach oraz proponowanych przez nie kierunkach kształcenia – wyjaśnia Sylwia Cor, koordynatorka projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Słubickim”, w ramach którego zorganizowano festiwal.

festiwal powiat_2

Na młodzież czekały również wykłady, prelekcje i warsztaty. O swoich zawodach opowiadali przedstawiciele różnych zawodów, m.in. dietetyk, ekonomista, mechanik, prawnik, policjant, spedytor czy informatyk. Uczestnictwo w warsztatach i rozmowa z nimi również mogły pomóc absolwentom w wyborze przyszłego zawodu.

Starostwo powiatowe zapowiada kolejny taki festiwal w przyszłym roku.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.