Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Skoro trwa wiosna, to warto odwiedzić okoliczne parki i poznać bliżej jego mieszkańców. Zachęca do tego Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, która 18 maja organizuje Akademię Dziuplaka.

akademia dziuplaka_plakat

- Podczas warsztatów opowiemy o zwierzętach mieszkających w dziuplach, czyli dziuplakach. Porozmawiamy o pomaganiu i ochronie dziuplaków. Zorganizujemy też warsztaty plastyczne – opowiada Natalia Duer.

Uczestnicy warsztatów wspólnie z ornitologiem sprawdzą jakie ptaki zamieszkały w tym roku w skrzynkach lęgowych założonych przez fundację. A jeden z ekspertów pokaże, jak powiesić skrzynki dla puszczyka i nietoperzy - przy pomocy specjalnych lin wejdzie na wybrane drzewa w parku.

akademia dziuplaka_lina

Kontrola skrzynek lęgowych dla ptaków przeprowadzona przez specjalistę ornitologa jest częścią projektu DZIKI PARKing dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Warsztaty Akademia Dziuplaka oraz wieszanie skrzynek lęgowych przez arborystę są dofinansowane ze środków Gminy Słubice.

Akcja odbędzie się 18 maja o godz. 11:00 w parku przy Alei Niepodległości w Słubicach. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.