Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W Polsce posiadanie narkotyków „na własny użytek” jest przestępstwem – funkcjonariusze Straży Granicznej przypomnieli o tym dwójce pasażerów autokarów przekraczających granicę. Turek i Polak przyznali się do winy, mają do zapłacenia grzywnę i koszty postępowania sądowego.

trawka majowka

1 maja, w trakcie kontroli autokaru wjeżdżającego do Polski, pogranicznicy zatrzymali 23-letniego obywatela Turcji, który w bagażu podręcznym przewoził 8 g marihuany. Przyznał, że kupił ją w Niemczech „na własny użytek”.

Dzień później funkcjonariusze SG ze Świecka kontrolowali pasażerów autokaru jadącego do Niemiec. 21-letni Polak miał schowane za paskiem woreczki z marihuaną – było w nich 2,38 grama narkotyku.

- Mężczyzna oświadczył, że marihuanę kupił na własny użytek w klubie, jednak nie pamięta dokładnie gdzie, bo był pod wpływem alkoholu – wyjaśnia Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału SG. Celem jego podróży był Amsterdam.

Obaj mężczyźni przyznali się do popełnionego czynu. Pierwszy ma do zapłaty 800 zł grzywny, a drugi 600 zł. Obaj dodatkowo muszą pokryć koszty postępowania sądowego.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.