Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek będzie obchodzony od 8 do 15 maja. Wszystkie wydarzenia mają jeden cel: żeby zachęcić do czytania książek. Do akcji przyłącza się także biblioteka w Collegium Polonicum.

biblioteka cp_bg

Placówka zaprasza w swoje progi wszystkich, nie tylko studentów. Wspólnie z Biblioteką Uniwersytecką UAM przygotowały dla czytelników kilka literackich popołudni.

---

13 maja o godz. 17 - literacki five o’clock „Co czytają bibliotekarze”.

Swoimi aktualnymi lekturami podzielą się pracownicy akademickiej biblioteki. Ale nie tylko oni. Każdy może przygotować prezentację na temat książki, którą właśnie czyta (jest jeden warunek: nie powinna ona trwać dłużej niż 10 minut).

14 maja o godz. 17 – polsko-niemieckie warsztaty tłumaczeniowe „na wesoło” w Archiwum Karla Dedeciusa.

Będzie można sprawdzić się w sztuce tłumaczenia – na podstawie aforyzmów m.in. Stanisława Jerzego Leca i Henryka Bereski. Organizatorzy obiecują, że do tego, żeby tego dnia zostać tłumaczem, nie jest potrzebna znajomość języka.

15 maja o godz. 17 – popołudnie autorskie z Andreą Müller, niemiecką dziennikarką zafascynowaną Polską.

---

Wszystkie imprezy odbędą się w czytelni biblioteki Collegium Polonicum. Językiem popołudnia literackiego będzie język polski, warsztaty tłumaczeniowe oraz spotkanie z Andreą Müller odbędą się w językach polskim i niemieckim.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, uczniów, studentów, osoby pracujące, seniorów.

Jest też dobra wiadomość dla zapominalskich czytelników. W dniach od 8 do 15 maja obowiązywać będzie amnestia na przetrzymane książki. Każdy, kto w tym czasie odda zaległe lub przetrzymywane książki, będzie zwolniony z finansowej kary.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.