Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Młodzi leśnicy ruszyli po przygody! W Rzepinie rozpoczęła się druga edycja Akademii Małego Leśnika. Pierwsze zadania były łatwe i… słodkie.

akademia lesnika_inaug

Druga edycja Akademii Małego Leśnika rozpoczęła się imprezą inauguracyjną, która miała miejsce 17 kwietnia w siedzibie Nadleśnictwa Rzepin, głównego partnera projektu.

Przypomnijmy, akademia to wspólny projekt edukacyjny rzepińskiego nadleśnictwa, Koła Regionalistów w Rzepinie, Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśnego w Starościnie. Jej pomysłodawcą oraz koordynatorem jest historyk i regionalista Damian Utracki.

To właśnie on, razem z Anną Gandecką z nadleśnictwa, powitali przybyłych na imprezę inauguracyjną. Wręczyli im specjalne indeksy, w których młodzi pasjonaci przyrody będą zbierać „boberki” za udział w kolejnych spotkaniach. Potem wszyscy wspólne obejrzeli film o tematyce leśnej, a konkretnie – o wilkach.

akademia lesnika_inaug_2

Na uczestników czekała jeszcze jedna miła niespodzianka – poszukiwanie słodkości, schowanych w ogrodzie nadleśnictwa. Z tego zadania wywiązali się znakomicie!

- Serdecznie zapraszamy do udziału w następnych imprezach akademii, dołączyć można w każdej chwili – zachęca D. Utracki. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Najbliższe spotkanie akademii odbędzie się 26 maja. Pełny harmonogram znaleźć można w naszej poprzedniej publikacji o akademii - KLIKNIJ.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.