Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Te zajęcia na świeżym powietrzu w zeszłym roku cieszyły się dużą popularnością. Nie mogło być inaczej – w tym roku odbędzie się druga edycja Akademii Małego Leśnika. Przed nami inauguracja, a potem cztery pasjonujące przyrodnicze wycieczki po dalszej i bliższej okolicy Rzepina.

Akademia Małego Leśnika

Akademia Małego Leśnika to wspólny projekt edukacyjny Nadleśnictwa Rzepin, Koła Regionalistów w Rzepinie, Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśnego w Starościnie. Jej pomysłodawcą oraz koordynatorem jest historyk i regionalista Damian Utracki. O wycieczkach akademii pisaliśmy już w zeszłym roku.

Tegoroczna akademia to cykl pięciu wycieczek, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać bliżej m.in. pracę leśnika, przyrodę, geografię i historię najbliższej okolicy.

- To doskonała okazja do świetnej przygody i zabawy dla każdego, a zwłaszcza dla rodziców z dziećmi. Wycieczki odbywają się pod czujnym okiem leśników, animatorów i lokalnych przewodników. Na każdej wyciecze gry, zabawy i konkury dla najmłodszych – zachęca D. Utracki.

A co czeka na małych leśników?
  • 17.04.2019 (środa) – Inauguracja w siedzibie Nadleśnictwa Rzepin przy ul. Puszczy Rzepińskiej 11, wielkanocny konkurs przyrodniczy z nagrodami.
  • 26.05.2019 (niedziela) – Leśny DZIEŃ DZIECKA – gry i zabawy - Jeziora leśne wokół Rzepina i Bobrowy szlak, wspólne sprzątanie śmieci.
  • 24.06.2019 (poniedziałek) – „Bądź EKO” – zajęcia edukacyjne w siedzibie CZG-12 w Długoszynie, segregacja i przetwarzanie odpadów, recykling, konkurs tematyczny.
  • 29.09.2019 (niedziela) - Dary lasu, grzybobranie, zbieranie żołędzi i kasztanów, zajęcia i prace pielęgnacyjne w szkółce leśnej w Nowym Młynie – szczepienie roślin.                
  • 06.10.2019 (niedziela) – Zakończenie II edycji Akademii Małego Leśnika, teren Technikum Leśnego w Starościnie: zwiedzanie szkoły i internatu, pokaz pracy sprzętu leśnego i pilarzy, warsztaty z CZG-12, zajęcia w terenie.
Podobnie jak w zeszłym roku, za uczestnictwo w imprezie uczestnicy będą zbierać w specjalnie przygotowanych „indeksach” pieczątki „BOBERKI”. Na zakończenie projektu będą je mogli wymienić na upominki.

Akademia Małego Leśnika

Inauguracja już 17. kwietnia. Zbiórka o godz. 15.30 przed siedzibą Nadleśnictwa Rzepin przy ul. Puszczy Rzepińskiej 11. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod opieką rodziców. Wstęp wolny.

Więcej informacji u koordynatora Damiana Utrackiego - tel. 608 750 175, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

O kolejnych wycieczkach będziemy przypominać na łamach naszego portalu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.