Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kwiecień to miesiąc wiedzy o autyzmie. Stowarzyszenie Po PROstu będzie przez cały miesiąc przybliżać, na czym polega autyzm. A także zachęcać, żeby w każdy piątek tego miesiąca ubrać się na niebiesko. Niebieskie motywy pojawią się również w parku przy pl. Przyjaźni.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. O tej ważnej dacie nie zapomniało Stowarzyszenie Po PROstu – wśród ich podopiecznych jest wiele dzieci ze spektrum autyzmu.

Drzewa w niebieskie kwiaty

Tego dnia na placu Przyjaźni w godz. 10-12 odbędzie się kolejny kolorowy happening – tym razem niebieski. Ten właśnie kolor symbolizuje solidarność z autystami. Niebieski stanie się cały park! - Prosimy o przygotowanie przez dzieci niebieskich kwiatów, zawiesimy je na drzewach – zachęca Joanna Sierżat-Rekret, prezes stowarzyszenia.

Dla wszystkich zostanie przygotowany kącik sensoryczny pt. „Autyzm a zmysły” i wystawa przedstawiająca tematykę dotyczącą funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu. Dzięki niej każdy będzie mógł dowiedzieć się więcej na ten temat.

Odbędzie się również kiermasz ciast połączony z losowaniem niebieskich karteczek z krótkimi informacjami o autyzmie - Dochody z kiermaszu przeznaczone zostaną na pomoce dydaktyczne w terapii osób z autyzmem – podkreśla J. Sierżant-Rekret.

Światowy Dzień Autyzmu

To jednak nie koniec. Na dzieci czekać będzie kącik artystyczny pt. „Pomaluj mój świat na niebiesko”. A o godz. 19.30 czeka wszystkich wielki finał - park na pl. Przyjaźni zostanie podświetlony na… oczywiście niebiesko.

O autyzmie na ekranie

Stowarzyszenie Po PROstu chce, aby o autyzmie mówić dłużej niż tylko przez jeden dzień. Dlatego zachęca do tego, aby w każdy piątek ubrać się na niebiesko. Właśnie w piątki w szkołach i przedszkolach będą wyświetlane filmy edukacyjne o spektrum autyzmu.

Do akcji włączy się również słubickie kino. 10 kwietnia wyświetli film pt. „Temple Grandin”. Szkoły odpowiedziały na apel stowarzyszenia i seanse są już zapełnione. Kilka dni później, 15 kwietnia o godz. 19:00, ten film będą mogli obejrzeć wszyscy chętni – wstęp do kina w SMOK-u jest wolny.

O czym jest film? Temple Grandin to biograficzna opowieść o kobiecie dotkniętej autyzmem, która pomimo choroby została ekspertem w dziedzinie hodowli bydła. Dziś jest cenionym naukowcem - profesorem na Stanowym Uniwersytecie w Kolorado. Film został nagrodzony 7 statuetkami Emmy.

Zabawa w plenerze

Na 6 kwietnia zaplanowano „niebieski przejazd rowerowy”, wycieczkę od przystani w Słubicach w kierunku Lubusza, a także wspólne ognisko. Wycieczka startuje o godz. 11.

Na zakończenie niebieskiego miesiąca, 27 kwietnia, na terenie ogródków działkowych Jutrzenka (a konkretnie na tamtejszym placu zabaw) odbędzie się niebieski piknik. W programie gry, zabawy, poczęstunek. Początek imprezy o godz. 15.

Marsz integracyjny

Na oba te wydarzenia wstęp jest wolny. Przyjść może każdy. Nie zapomnijcie ubrać się na niebiesko!

Szkolenia dla nauczycieli

Stowarzyszenie Po PROstu zaprasza również na szkolenia: 13 kwietnia w godz. 9-17 nauczyciele będą mogli dowiedzieć się więcej na temat tego, jak pracować w przedszkolu z dzieckiem z autyzmem (koszt szkolenia to 315 zł od osoby).

28 kwietnia w godz. 8-16 odbędzie się szkolenie dla pt. "Jak pracować z uczniem z Zespołem Aspergera w szkole"? (koszt to również 315 zł od osoby).

Zgłoszenia: tel. 530 002 016 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.