Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

OC silesian

Mieszkasz w Słubicach? Zapewne często korzystasz z auta i martwisz wysokimi kosztami obowiązkowego ubezpieczenia. Mamy dla Ciebie dobrą informację: OC może być tańsze, tylko trzeba je wyłowić spośród dziesiątek ofert dostępnych na rynku polis. Specjalnie na potrzeby artykułu przedstawiamy przykładową kalkulację realnych, aktualnych kosztów ubezpieczenia w Słubicach.

Ile zapłacisz za OC

Choć ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu zarejestrowanego w Polsce, nie wszyscy znają zasady, na jakich jest obliczana jego wysokość. To zasadniczo jest obszar wielu nieścisłości i wątpliwości, a w gruncie rzeczy wystarczy spędzić chwilę na lekturze branżowych blogów, żeby zwiększyć wiedzę i nie przepłacić przy podpisywaniu umowy.

Po pierwsze, warto skorzystać z konkurencji. Firmy ubezpieczeniowe rywalizują o klientów przede wszystkim cenami – im niższa, tym bardziej kusząca. Jest to ważne również ze względu na fakt identyczności wszystkich OC – zgodnie z prawem są one takie same pod względem zakresu. Swoją drogą, zupełnie inaczej wygląda kwestia autocasco czy assistance, czyli pakietów ubezpieczeniowych, które mogą znacząco różnić się nie tylko ceną, ale również i samym zakresem działania.

Po drugie, sprawdź, za ile możesz dostać ubezpieczenie OC za pomocą porównywarki. Żeby sprawdzić dla siebie cenę polisy, która jest zawsze ustalana indywidualnie. Za chwilę poznasz przykładową symulację dla wykreowanej na potrzeby artykułu osoby, ale to wcale nie oznacza, że Twoje OC będzie kosztować tyle samo. Ba! Różnice mogą wynieść nawet kilkaset złotych i więcej.

Czynników, które decydują o kosztach, jest mnóstwo: wiek właściciela i długość posiadania przez niego prawa jazdy czy przewidywany przebieg, sposób użytkowania, rok produkcji i wersja wyposażeniowa pojazdu (plus nawet kilkadziesiąt innych). Jednym słowem – Ty, Twój sąsiad i krewniak z drugiej strony prawdopodobnie zapłacicie zupełnie różne składki. Ale każdy z Was może zaoszczędzić dzięki wykonaniu porównania i symulacji przez Internet lub u agenta ubezpieczeniowego.

Słubice – przykładowe OC dla kierowcy z Twojej okolicy

Wejdź na stronę najtaniejuagenta.pl. Pora wypełnić formularz. My zrobiliśmy to, bazując na przykładzie 40-letniego Krzysztofa ze Słubic, który posiada prawo jazdy od 1999 roku. Jego pojazd to 5-drzwiowy Citroen Xsara Picasso z 2009 roku, wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1,6 l. Dodajmy, że dzięki bezszkodowej jeździe Krzysztof posiada maksymalne, 60-procentowe zniżki.

Wyniki uzyskane w kilka sekund nie pozostawiają wątpliwości. Najtańsze OC oferuje firma Gefion Insurance, ale pod warunkiem, że Krzysztof zdecyduje się na dobranie pakietów assistance oraz NNW. Wtedy obowiązkowa polisa będzie kosztować 497,96 zł. Allianz Direct proponuje ubezpieczenie za 555 zł, ale pod warunkiem dobrania do tego pakietu assistance. Najtańszą ofertą „czystego” OC ma dla naszego przykładowego kierowcy Benefia, proponując na podstawie podanych informacji cenę 569 zł.

Czy jeśli Krzysztof mieszkałby w innym mieście, koszty OC by się zmieniły? Z pewnością, to jeden z głównych czynników. Dość powiedzieć, że średni koszt obowiązkowej polisy w takich miastach jak Bydgoszcz, Wrocław i Gdańsk oscyluje w granicach 1100-1200 zł. Mówimy jednak o znacznie większych ośrodkach miejskich. Słubice liczą ok. 17 000 mieszkańców, podobnie jak Międzyrzec Podlaski, położony w województwie lubelskim, nad rzeką Krzną. Tam najtańsze OC wyliczone dla Krzysztofa kosztowałoby już 456 zł, bez konieczności brania żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Różnica widoczna gołym okiem – 113 zł, a przecież w porównywarce zmienił się tylko jeden parametr: kod pocztowy.

[artykuł partnerski]

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.