Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Po niedawnym spotkaniu dotyczącego cmentarza dla zwierząt ruszyły rozmowy i konsultacje w sprawie jego ewentualnego powstania. Gmina Słubice wraz ze społecznymi partnerami sprawdza teraz nie tylko rozmaite możliwości w tym zakresie, ale również zdanie samych mieszkańców.

grzebowisko 2

Jedną z form wyrażenia opinii na ten temat jest sonda internetowa na stronie Słubice24. Wspólnie z gminą przygotowaliśmy dwa pytania: na temat powstania samego cmentarza (to nie jest zadanie własne gminy, wiec musiałaby go prowadzić firma prywatna, stąd mowa o komercyjnym cmentarzu) oraz kwoty za pochówek jaka byłaby akceptowalna.

Zapraszamy do głosowania (sonda znajduje się w kolumnie obok artykułu). Prosimy, aby pamiętać, że wyniki sondy mają charakter tylko i wyłącznie niezobowiązującej opinii.

Więcej w temacie cmentarza dla zwierząt znajdziecie w naszych wcześniejszych publikacjach.
KLIKNIJ
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Bogdano 2019-03-17 20:19
Na Slubice24.pl nie było komunikatu o usunięciu nagrobków na małym cmentarzyku dla zwierząt. W dniu dzisiejszym byłem tam i zauważyłem, że wszystkie nagrobki zostały usunięte. Obok miejsca, gdzie znajdował się cmentarzyk dla zwierząt (oraz w innych miejscach), ustawiono tablice z napisem: "zakaz grzebania zwłok zwierzęcych". Nie wiadomo, przez kogo i kiedy nagrobki te zostały usunięte, czy zostały usunięte przez właścicieli pochowanych tam zwierząt, czy przez gminę.
#2 Redakcja Słubice24.pl 2019-03-17 20:43
@Bogdano taki komunikat był na naszej stronie. Ukazał się 12 lutego.

LINK:
slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/13811-urzad-wyznaczyl-termin-usuniecia-grobow-zwierzat
#3 Bogdano 2019-03-18 19:58
Czytałem ten artykuł z 12 lutego. Była tam prośba (apel) do właścicieli pochowanych tam zwierząt o usunięcie grobów swoich zwierząt i przeniesienie ich do 08 marca na legalnie działające cmentarze dla zwierząt. Obok nielegalnego grzebowiska miała stanąć tablica informująca o zakazie grzebania zwierząt w tym miejscu.
Dzień póżniej ukazał się komunikat, że pochowane tam zwierzęta mogą pozostać, tylko właściciele pochowanych tam zwierząt powinni usunąć istniejące tam nagrobki.
Natomiast po 08 marca na Slubice24.pl nie było informacji o tym, że nagrobki zostały już usunięte i postawiono już tablice o zakazie grzebania zwierząt.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.