Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Niezbyt długo cieszył się łupem złodziej, który włamał się do serwisu opon i ukradł 1000 zł. Funkcjonariusze policji zatrzymali go i odzyskali całą kwotę. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

policja akta

Do feralnego zdarzenia doszło 13 lutego wieczorem. 28-latek, mieszkaniec powiatu słubickiego, postanowił sforsować budynek, w którym znajduje się jeden z serwisów opon. Zniszczył zabezpieczenia i klamkę przy drzwiach wejściowych. A potem wybił szybę - i wszedł do środka przez rozbite okno.

Ukradł pieniądze w różnej walucie – łącznie około 1000 zł. Ale nie zdążył ich wydać. - Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali sprawcę tego procederu. Mężczyzna został zatrzymany w Komendzie Powiatowej Policji do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Słubicach – mówi Ewa Murmyło.

Pieniądze już wróciły do właściciela. Złodziejowi za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

AKTUALIZACJA: Sprawdziliśmy informację otrzymaną od jednego z naszych czytelników. Było inaczej niż pierwotnie podała policja. Zatrzymania na gorącym uczynku dokonali pracownicy firmy ochroniarskiej Kastor. Informację tę potwierdził nam również przedstawiciel firmy. To pracownicy ochrony jako pierwsi przybyli na miejsce, po tym jak włączył się alarm. Ujęli sprawcę, a następnie powiadomili policję.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze

#1 justysia5555 2019-02-16 09:16
I tutaj prosi się o pytanie o rzetelność dziennikarską. Skąd prowadzący portal uzyskali informację o zatrzymaniu złodzieja przez dzielnych policjantów? Zatrzymania złodzieja na gorącym uczynku przestępstwa dokonali pracownicy firmy ochroniarskiej Kastor i i należałoby o tym wspomnieć chociaż jednym zdaniem-pozdrawiam.
#2 Redakcja Słubice24.pl 2019-02-16 18:51
Dziękujemy za komentarz. Przygotowując artykuły na stronę, zawsze opieramy się na źródłach - np. informacji uzyskanych od świadków. W tym wypadku takim źródłem informacji była nasza policja. Trudno zakładać, że przekazuje nieprawdę, skoro są to oficjalne dane o tym zdarzeniu.

Ponadto zwróć uwagę na to, że informacja o tym, że to policja zatrzymała włamywacza, to jest cytat z wypowiedzi, słowa konkretnej osoby, nie nasz własny wymysł czy interpretacja.

Oczywiście jeśli masz informację, że było inaczej niż podała policja, to wystarczy dać nam znać, a my z pewnością to sprawdzimy i poprosimy o wyjaśnienie. Na tym polega nasza praca. I właśnie dziennikarska rzetelność.

Pozdrawiamy również!
#3 Janko445 2019-02-17 10:51
Słubicka policja jest znana ze swej ?skuteczności? :)) Prowadzi śledztwa w bardzo nowotarski sposób, w pozycji siedzącej i oczekującej, pełna wiary w obywateli czynnie współpracującymi w ramach swojego niezadowolenia. Przydałoby sie mocne ?wietrzenie? tej nowej ale mocno ?zatęchłej? komendy. Większość kierowników/naczelników to juz ?stare dziady? pamiętające i praktykujące ?stare? metody, które jedynie co przynoszą to spokój i emeryturę za nic nierobienie.
#4 Redakcja Słubice24.pl 2019-02-18 14:43
Sprawdziliśmy informację otrzymaną od użytkownika ?justysia5555?. Faktycznie, było inaczej niż pierwotnie podała policja. Zatrzymania na gorącym uczynku dokonali pracownicy firmy ochroniarskiej Kastor. Informację tę potwierdził nam dzisiaj przedstawiciel firmy. To pracownicy ochrony jako pierwsi przybyli na miejsce, po tym jak włączył się alarm. Ujęli sprawcę, a następnie powiadomili policję. Uzupełniliśmy artykuł o stosowną adnotację. Jeszcze raz dziękujemy za sygnał.
#5 Redakcja Słubice24.pl 2019-02-19 12:31
W związku z tym, że pod artykułem pojawiają się nieprawdziwe i obraźliwe komentarze w stosunku do różnych osób i podmiotów, zamykamy w tym miejscu możliwość komentowania.

Jeśli ktoś miałby nadal pytania lub wątpliwości dotyczące w/w sprawy, jako redakcja służymy pomocą i wyjaśnieniami - tel. 884 770 990 oraz redakcja@slubice24.pl.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.