Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pamiętacie Nadię Oleszczuk? Pisaliśmy o niej w kwietniu 2017 roku, gdy aplikowała do młodzieżowego sejmu. Mamy kolejne dobre informacje – uczennica rzepińskiego liceum zwyciężyła w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i będzie nas reprezentować na szczeblu centralnym.

nadia oleszczuk_sejm
Nadia poczas posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży

- To chluba naszej szkoły – mówi o niej Iwona Kowalewska, nauczycielka. - Osiągnięcia Nadii są imponujące. Napawają optymizmem. Upór i determinacja w dążeniu do celu stanowią wizytówkę tej młodej i energicznej maturzystki – dodaje.

Uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Rzepinie to stypendystka Prezesa Rady Ministrów, była posłanka na Sejm Dzieci i Młodzieży, a także przedstawicielka województwa lubuskiego w Radzie Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji.

Jej ostatni sukces robi wrażenie. Nadia Oleszczuk wzięła udział w 60. edycji Olimpiady Wiedzy o   Polsce i Świecie Współczesnym, która jest organizowana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na etapie okręgowym pokonała wszystkich uczestników i uzyskała najwyższy wynik.

Przed nią jednak większe wyzwanie – rywalizacja na szczeblu centralnym. Ale niezależnie od ostatecznego rezultatu, jej osiągnięcie już teraz może stać się przepustką do studiów na jednej z renomowanej i prestiżowej uczelni.

nadia sejm3
Nadia (1 z lewej) w trakcie projektu dot. ustawy dekomunizacyjnej

Na to liczy I. Kowalewska. – Inteligencja i kreatywność Nadii zostały dostrzeżone i docenione dużo wcześniej. To doskonały przykład młodego i świadomego człowieka, kierującego się na co dzień kartezjańską maksymą „Cogito ergo sum” – mówi z dumą nauczycielka.

I ma nadzieję, że konsekwentne rozwijanie swojej pasji i zainteresowań przyniesie jej podopiecznej sukces. Finał Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zaplanowano w kwietniu. – Cała szkoła życzy Nadii równie efektywnego udziału w kwietniowych zmaganiach olimpijskich. Trzymamy kciuki – podsumowuje nauczycielka.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.