Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Osoby, które czują się poszkodowane z powodu np. przemocy, czy jakiegoś innego przestępstwa, mogą skorzystać nieodpłatnie z pomocy prawnika lub psychologa. Jednak na spotkanie należy się wcześniej umówić.

przemoc

W parafii pw. Ducha Świętego został uruchomiony punkt pomocy osobom pokrzywdzonym, działający w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

Po bezpłatne wsparcie i pomoc mogą przyjść ci wszyscy, którzy czują się pokrzywdzeni, np. z powodu przemocy różnego rodzaju, nie tylko fizycznej, ale także psychicznej, emocjonalnej czy ekonomicznej.

Drzwi otwarte są także dla tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, lub mają problem, z którym nie potrafią sobie poradzić, potrzebują pomocy np. w dochodzeniu odszkodowań. Po pomoc mogą przyjść również świadkowie czy najbliżsi osób pokrzywdzonych.

Wsparcia w punkcie udzielać będą prawnik i psycholog. Dyżury odbywają się raz w tygodniu, we wtorki w godz. 14-18 w bibliotece parafialnej. Żeby skorzystać z ich pomocy, należy wcześniej zgłosić się i omówić telefonicznie pod nr 720 714 796.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 victory79 2019-02-12 21:44
Ciekawe, czy ofiary pedofilów też mogą zgłosić się po pomoc

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.