Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pracownicy socjalni razem z policjantami odwiedzili miejsca, w których przebywają bezdomni. Przynieśli im ciepłe napoje, zapytali o najpilniejsze potrzeby. I zapowiadają, że będą takie akcje powtarzać. Przy okazji zwracają się z prośbą o koce, pakowaną żywność, bandaże.

pomoc bezdomnym_OPS

Zima, a zwłaszcza mrozy, które mamy od kliku dni to trudny czas dla osób bezdomnych. Dlatego 25 stycznia pracownicy socjalni ze słubickiego Ośrodka Pomocy Społecznej, razem z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, odwiedzili miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Przynieśli im ciepłe napoje i starali się rozeznać najpilniejsze potrzeby.

- W wytypowanych przez nas miejscach udało nam się spotkać kilka osób. Jednej z nich potrzebne są kule do chodzenia, akurat mamy na stanie, więc je przekażemy – opowiada Monika Cichecki, kierowniczka OPS.

Jak powiedziała w rozmowie z naszą redakcją, takie działania będą powtarzane. Na pewno w nocy z 13 na 14 lutego jako element ogólnopolskiej akcji, ale również niezależnie od niej – jeszcze kilka razy w ciągu tej zimy. – Takie działania wpisują się w naszą stałą współpracę z komendą policji – podkreśla M. Cichecki.

Kierowniczka nadal apeluje do wszystkich ludzi dobrego woli o pomoc w ramach akcji „Razem możemy więcej”, o której pisaliśmy jakiś czas temu. – Zbieramy długoterminową pakowaną żywność, taką jak konserwy czy zupki błyskawiczne, a także koce i ubrania, przydadzą się również bandaże i plastry – wylicza M. Cichecki.

Rzeczy i jedzenie można dostarczać do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach przy Placu Wolności 17f w godzinach urzędowania tj. poniedziałek 8-16, od wtorku do piątku 7-15. Tel. kontaktowy 95 758 23 94.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.