Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz przekazała sprzęt dla małych pacjentów słubickiego szpital lecznicy. Na oddział pediatryczny trafiły dwie pompy infuzyjne, które pomogą w leczeniu najmłodszych pacjentów.

pompa wosp

W mijającym roku kilkukrotnie mieliśmy okazję pisać o sprzęcie, jakiem Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy doposażyła oddział pediatryczny. Przypomnijmy, był to m.in. lokalizator naczyń krwionośnych, nowe łóżeczka i szafki.

A niedawno do szpitala trafiły również dwie pompy infuzyjne strzykawkowe Perfusor Space. Są one wykorzystywane do podawania pozajelitowych i dojelitowych płynów, drogą dożylną, dotętniczą, podskórną zewnątrzoponową i dojelitową.

- To bardzo dobra nowina i bardzo dobry i potrzebny sprzęt - mówią pracownicy oddziału pediatrycznego pracujący z najmniejszymi pacjentami. I zapewniają, że pompy będą odpowiednio wykorzystane w 100 proc.

Słubicki szpital nie tylko korzysta ze wsparcia orkiestry, ale również włącza się do akcji. W trakcie zbliżającego się 27. finału w lecznicy pojawią się wolontariusze ze słubickiego sztabu z puszkami WOŚP.

A dla kogo orkiestra zagra w przyszłym roku? 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. A hasło przewodnie brzmi: „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.”

Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, których jest w całym kraju blisko 50. Są to placówki z II i III poziomem referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom z całego kraju. Słubicki szpital akurat do tego grona nie należy.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.