Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mikołaj po drodze z Laponii zatrzymał się… w Słubicach, na deptaku. Renifery podjadają siano i podgryzają choinki, a Święty w saniach czeka na dzieci. Te chętnie podglądają renifery i wsiadają na karuzelę. Świąteczna Zagroda zaprasza dzieci – i nie tylko – przez cały weekend.

Mikołaj

Zagroda uroczyście została otwarta 14 grudnia w samo południe. Zimno nie zniechęciło dzieci do tego, żeby na własne oczy zobaczyć renifery i spotkać się z Mikołajem.

Serca zebranych dzieci i dorosłych rozgrzały świąteczne piosenki, które zaśpiewali uczniowie ze Społecznej Niepublicznej Szkoły Muzycznej. Najpierw zabrzmiał znany utwór Leonarda Cohena „Hallelujah”, a później kolęda „Cicha noc”, czyli „Stille Nacht”, ponieważ została zaśpiewana po niemiecku.

Wiceburmistrz Roman Siemiński zachęcił dzieci do tego, aby gorąco powitać Mikołaja w dwumieście. Wszystkie dzieci przykucnęły i wyskoczyły, wołając „hurra!”. Dzięki temu wszystkim od razu zrobiło się cieplej!

- Od razu widać, że jesteście wielkimi przyjaciółmi Świętego Mikołaja, cieszę się, że dziś mogę być tu z wami. A Mikołaj przecież długo z nami nie zostanie, będzie później odwiedzał nas w domach – mówiła Milena Manns, zastępczyni nadburmistrza Frankfurtu. I dodała, że nigdy nie była tak blisko reniferów jak dzisiaj. Zachęciła również dzieci do skorzystania z darmowej karuzeli, która wesoło kręci się obok zagrody.

Do tego najmłodszych nie trzeba było specjalnie zachęcać! Przedszkolaki bardzo chętnie wsiadły na koniki, zajęły miejsca w karocy… a karuzela ruszyła. Dzieci chętnie odwiedzały również szopkę, która stanęła na parkingu biblioteki.

Maluchy mogły liczyć także na nieco słodkości - dostały czekoladowe mikołajki. A na zakończenie uroczystego otwarcia zabrzmiała jeszcze jedna piękna świąteczna piosenka: „Mario czy ty wiesz?”.

Świąteczna Zagroda zaprasza przez cały weekend: 14 grudnia do godz. 18, a 15 i 16 grudnia w godz. 10-18. Wstęp wolny.



Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 mafefka 2019-11-28 18:12
Było pięknie w zeszłym roku .Bardzo dziękuję Burmistrzowi za tak pięknie przygotowane przedświąteczne atrakcje.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.