Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dwie fundacje, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum oraz Fundacja GunSpot zapraszają na obchody Święta Niepodległości. Przy tej okazji chcą przybliżyć działalność organizacji strzeleckich – opowie o tym Roland Semik. A na tych, którzy sami chcieliby sprawdzić się w strzelaniu, będzie czekać cyfrowa strzelnica.

gunspot festyn

Ten rok jest szczególny, jeśli chodzi o świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości. Dlatego też do świętowania setnego jubileuszu zachęcają wspólnie dwie organizacje pozarządowe: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum oraz młoda, działająca od marca tego roku Fundacja GunSpot. Ich propozycja spodoba się każdemu miłośnikowi historii i militariów, ale nie tylko.

Co czeka nas w programie wydarzenia? Roland Semik, społeczny opiekun zabytków powiatu słubickiego, opowie o działalności dawnych organizacji strzeleckich na terenie naszego kraju i ich roli w odzyskaniu niepodległości.

Przygotowana zostanie również wystawa broni historycznej i współczesnej. Organizatorzy obiecują, że będzie także można poznać pasjonującą historię pewnego karabinu…

O część artystyczną zadbają uczniowie Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach. Specjalnie na tę okazję przygotują program instrumentalny składający się z muzyki patriotycznej.

To nie wszystko – ci, którzy lubią zmagania sportowe i chcą spróbować swoich sił w mierzeniu do celu, przygotowana zostanie cyfrowa strzelnica.

Co ważne - wszystkie te atrakcje będą dostępne bezpłatnie. Zapraszamy!

Termin: 10.11.2018, godz. 17. Miejsce: Collegium Polonicum, sala bankietowa.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.