Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Uwaga kierowcy. Przejazd kolejowy w Kowalowie ponownie został zamknięty. Tym razem na nieco dłużej. Powodem są – podobnie jak w poprzednich przypadkach – roboty prowadzone na linii kolejowej łączącej Szczecin i Zieloną Górę.

kowalow slubicka

Przejazd w Kowalowie na ul. Słubickiej (droga wojewódzka nr 137) zamknięto wczoraj wieczorem. Jego ponowne otwarcie jest zaplanowane 27 lipca w godzinach wieczornych, ale jak poinformowali naszą redakcję przedstawiciele firmy wykonującej prace, ten termin może ulec wydłużeniu o 1-2 dni ze względu np. na warunki pogodowe oraz zmienne tempo prowadzonych robót budowlanych.

Którędy w takim razie jechać? Oficjalny objazd prowadzi przez Drzeńsko i Rzepin (droga wojewódzka nr 139). Można też kierować się na przez Starków i Lisów (droga powiatowa 1302 F, a następnie krajowa nr 31), gdyż sąsiedni przejazd na ul. Starkowskiej pozostał otwarty.

Kierowcy osobówek i lżejszych pojazdów mogą próbować przejechać nieoficjalnym objazdem - drogą polną w samym Kowalowie, która prowadzi w lewo tuż przed przejazdem (jadąc od strony Słubic). Należy jednak uważać - po ostatnich deszczach droga jest grząska i można w niej utknąć. Jeden z internautów przesłał do naszej redakcji film z przejazdu wspomnianą drogą (nagranie poniżej).AKTUALIZACJA (13.07): Jak udało nam się dowiedzieć, nie ma już nieoficjalnego objazdu. Był to teren prywatny i jego właściciel odgrodził drogę. Na miejsce została wezwana policja, która aktualnie sprawdza oznakowanie oficjalnego objazdu. Ten – przypomnijmy – prowadzi przez Rzepin. W tym kierunku należy się udać, jeśli chcemy dotrzeć ze Słubic do Ośna Lubuskiego. Można też jechać przez Starków.

Komentarze   

#1 Redakcja Słubice24.pl 2018-07-13 17:21
Jak udało nam się dowiedzieć, nie ma już nieoficjalnego objazdu zamkniętego przejazdu kolejowego w Kowalowie. Kierowcy do tej pory korzystali z drogi gruntowej, która prowadziła przez znajdujące się tuż obok pole. To jednak teren prywatny i właściciel odgrodził teren. Na miejsce została wezwana policja, która aktualnie sprawdza oznakowanie oficjalnego objazdu. Ten ? przypomnijmy ? prowadzi przez Rzepin. W tym kierunku należy się udać, jeśli chcemy dotrzeć ze Słubic do Ośna Lubuskiego.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.