Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To cieszy działkowców i rolników. Mniej tych, którzy zapomnieli zabrać z domu parasole. A te przydadzą się przez cały dzień. IMGW ostrzega, że deszczu może spaść sporo, a do tego mogą być burze i silny wiatr.

basen plac_bohaterow

Pogoda się zepsuła. Po upałach przyszły intensywne, letnie deszcze, połączone z burzami. I to nie tylko u nas. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostrzeżenie meteorologiczne dla kilkunastu powiatów z woj. lubuskiego, wielkopolskiego i śląskiego.

Zgodnie z nim jeszcze dzisiaj do 2 nocy może spaść od 20 mm do 30 mm, a miejscami nawet do 40 mm. A dodatkowo miejscami mogą pojawić się burze, w trakcie których będzie mocno wiało (w porywach do 70 km/h).

Deszcze już się zaczęły. Czy będą na tyle intensywne, że ponownie na ulicach Słubic zobaczymy mieszkańców pływających na dmuchanych materacach, jak miało to miejsce 11 czerwca podczas pamiętnej ulewy? Oby nie!

Pochmurna i deszczowa pogoda nie zakończy się tylko na dzisiejszym dniu. Padać, choć nieco mniej intensywnie, może przez cały najbliższy tydzień. Niewykluczone, że deszcze zobaczymy także podczas Miejskiego Święta Hanzy, choć od piątku synoptycy przewidują dla Słubic nieco więcej słońca.

Zachęcamy do bacznego śledzenia progrnozy pogody i trzymania w pogotowiu parasoli i przeciwdeszczowych płaszczy - mogą się przydać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.