Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, szesnaście kółek, dwadzieścia dni, tysiąc kilometrów! Agata i Wojtek Miszewscy pokonają na rolkach trasę z Oleśnicy do Zgorzelca po to, żeby pomóc Stasiowi i Kubie, dwóm bliźniakom, zmagającym się od urodzenia z niepełnosprawnością. I przejazdem będą też w Słubicach.

rolki reggae

Oto pomysłodawcy i wykonawcy akcji Rolki Reggae Rajd: Agata i Wojtek Miszewscy. To pozytywnie zakręceni rasta-wariaci z Oleśnicy, niedaleko Wrocławia. Ona już dwadzieścia lat jeździ na rolkach. On - od nieco ponad roku. Połączyli miłość do rolek z chęcią pomagania innym - i tak powstał pomysł na rolkowe rajdy, wspierające zbiórki na pomoc słabszym, niepełnosprawnym.

W zeszłym roku przejechali ponad 450 kilometrów z Oleśnicy do Ostródy, nagłaśniając w ten sposób akcję zbiórki na pomoc Majoszce - 15-letniej dziewczynce z Ostródy, cierpiącej na wyjątkowo rzadkie schorzenie - zespół kociego krzyku.

1000 km – a Słubice po drodze

W tym roku postanowili akcję powtórzyć – jadą po raz drugi, dla dwóch braci bliźniaków Stasia i Kuby, pochodzących z Żarek Średnich (woj. dolnośląskie) – po to, żeby nazbierać na specjalistyczną terapię wzroku, by chłopaki mogli widzieć.

Rolkarze planują przejechać dużo, dużo więcej: 15 czerwca ruszają ze Zgorzelca, a 4 lipca chcą zameldować się na Ostróda Reggae Festival. To aż 1000 km do pokonania! Na początku swojej podróży, 17 i 18 czerwca będą również w Słubicach. Przyjadą do nas z Zasieków, a kolejnego dnia wyruszą do Cedyni.

Zbierają na terapię wzroku

Kim są Staś i Kuba, do pomocy którym namawiają Agata i Wojtek? To bliźniaki, które urodziły się za wcześnie, obaj przeszli poważne wylewy, dlatego zmagają się z problemami – głównie neurologicznymi. Oprócz tego Staś ma poważną wadę wzroku, niedowidzi, natomiast Kuba to dziecko leżące, jest niewiadomy. Ale jest szansa na to, żeby obaj chłopaki mogli lepiej widzieć. Potrzebna jest specjalistyczna terapia. To właśnie do wpłat na ten cel namawiają Agata i Wojtek.

Reportaż o Stasiu i Kubie można obejrzeć w reportażu na: www.tvbogatynia.pl.

Organizatorem Rolki Reggae Rajd 2018 jest Fundacja Małe Serduszka, pod której opieką są obaj bracia. Na terapię potrzeba 10 tys. zł.

Jak pomóc Stasiowi i Kubie?

Wpłat można dokonać na konto:
  • Fundacja Małe Serduszka
  • ul. Legnicka 65
  • 54-206 Wrocław
  • numer konta: ING Bank Śląski 27 1050 1575 1000 0090 3116 5732 (w tytule przelewyu "pomoc dla Stasia i Kuby")
Więcej o akcji można dowiedzieć się na stronie: www.rolkireggae.pl.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.