Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy złożyła wniosek do Programu „Infrastruktura Bibliotek” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i uzyskała dotacje w wysokości 45 tys. zł na modernizację  pomieszczeń i zakup wyposażenia bibliotecznego. Warunkiem otrzymania dotacji był wkład własny w wysokości minimum 20%.

Środki z dotacji pozwolą poprawić warunki lokalowe biblioteki i jej filii w Kunowicach oraz rozszerzyć ofertę kulturalno-oświatową. Wnętrza biblioteki słubickiej wymagają remontu. Budynek został wybudowany w 1975 roku i do tej pory nie było żadnych gruntownych prac remontowych pomieszczeń.

W związku z realizacją projektu biblioteka rozpoczęła już prace remontowe sufitu i ścian na oddziale dla dorosłych. Zmodernizowano instalację elektryczną. Zostaną wymienione wszystkie drzwi w bibliotece i część mebli bibliotecznych. Do oddziału dla dzieci zamówiono nowe szafki katalogowe, stoliki oraz meble do kącika dla malucha.

Do filii bibliotecznej w Kunowicach zakupiono nowe meble biblioteczne: regały na książki, biurka, stoliki.

Jeszcze w tym roku w bibliotece i jej filii zostaną zainstalowane nowe komputery z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Od przyszłego roku wydłuży się czas otwarcia biblioteki i jej filii.

Biblioteka słubicka będzie czynna 4 godziny w tygodniu po godzinie 18, a filia  30 godzin tygodniowo. Pozwoli to czytelnikom skorzystać z oferty bibliotecznej i sprzętu komputerowego w dogodnym dla siebie czasie.

Po remoncie, który potrwa co najmniej do końca tego roku biblioteka chce pozyskać  fundusze na wymianę wykładziny podłogowej na oddziałach. 

Zrealizowanie tych inwestycji podniesie w znacznym stopniu standard biblioteki. Modernizacja i stworzenie niezbędnej infrastruktury( w tym w szczególności infrastruktury koniecznej do użytkowania w placówce nowoczesnego sprzętu komputerowego i elektronicznego )zapewni użytkownikom dogodne warunki korzystania z jej usług.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.