Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
7 października 2009 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy ,,Zesłani na Sybir”. Zaprezentowano  pamiątki, dokumenty historyczne, zdjęcia, przedmioty oraz wiersze zachowane przez członków słubickiego Koła Związku Sybiraków.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym przygotowanym przez uczniów z Koła teatru i recytacji ,,Bez kurtyny” ze SP nr2 w Słubicach pod opieką p. Haliny Samsonowicz. Można było również wysłuchać krótkich jednakże wzruszających historii Sybiraków. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Słubic, przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Starostwa, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie słubickich szkół. Nie zabrakło również mieszkańców miasta.
{multithumb popup_type=greybox}
mt_gallery:
Wystawa jest jednym z elementów obchodów rocznicy 20-lecia powstania Koła Związku Sybiraków w Słubicach. W dniu otwarcia przybyło wielu zwiedzających, ponadto

Zarząd Koła Sybiraków w Słubicach zaprasza  do obejrzenia wystawy w dniach 13,20,27 października oraz 3 listopada w godz. od 10.00 do 12.00, gdzie podczas zwiedzania będzie obecny przedstawiciel Koła Związku Sybiraków.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.