Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejny rok to kolejny napływ świeżych trendów ślubnych! Podczas gdy wiele osób trzyma się tradycyjnego stylu, pojawiło się kilka nowych koncepcji, które odmienią Twoje spojrzenie na wesela. Od nowinek w kwestii kwiatów, po nowe pomysły w branży spożywczej i dekoracyjnej. Teraz pary chcą, aby ich goście zapamiętali uroczystość jako coś naprawdę niezwykłego, wyrywającego się oklepanym standardom. Zobacz, co będzie najciekawsze w 2018 roku.

wesele

Jakie kolory i ozdoby będą na topie?

Dużym wskaźnikiem tego, co ma się wydarzyć w trendach weselnych zawsze jest kolor roku Pantone. Zeszłoroczny, 15-0343 Greenery, wywarł wpływ na stroje panien młodych decydujących się na zielony wystrój w obrębie stołów, ozdób, instalacji i bukietów.

W 2018 wchodzi purpurowy fiolet pod nazwą Ultra Violet 18-3838. Spodziewajmy się więc mnóstwa fioletowych inspiracji kwiatowych, zaproszeń i dekoracji stołu jak serwetki i talerze, a także nowe dodatki, takie jak kryształy i podstawki upodobnione do agatów i winietki na stół. Jest on także idealnym podkładem dla metalicznych elementów i wykończeń. Wybierając taki kolor, można użyć go również, gdy zapadnie zmrok, a nasi goście będą z nami puszczać do nieba lampiony szczęścia. Czarne akcenty coraz częściej znajdują swoje miejsce, łamiąc stereotyp mówiący, że włączenie czerni do klasycznej białej oprawy ślubnej jest szaleństwem, ale kiedy zobaczymy efekty prac projektantów, zobaczymy, że daje to nowoczesny i efektowny akcent. Pojawią się też metalowe wykończenia w postaci bardziej industrialnej miedzi. Daje ona rewelacyjne efekty przy odpowiednim oświetleniu np. od płomieni świec czy płonących latarni. Można również wprowadzać detale miedziane na filiżankach, sztućcach, krzesłach, a nawet wstęgach. Efekt będzie szczególnie dobrze wyglądał dobrany do jesiennej palety kolorów. Wiszące instalacje kwiatowe zaczęły pojawiać się już w 2017 roku, ale na 2018 możemy spodziewać się bardziej kreatywnego podejścia do nich. Wiszące kwiaty, zieleń lub fiolet nad stołami tworzą wspaniałą dynamikę przestrzeni, bawiąc się wysokościami i punktami widokowymi. Daje również więcej miejsca, co pozwala wybierać więcej świec, odsłonić dekoracje stołu weselnego lub po prostu zapewni więcej przestrzeni na stole, który zawsze jest przeciążony.

Atrakcje mniej standardowe

Popularne stało się zapewnianie atrakcji i ciekawostek wszystkim gościom, zwłaszcza tym, którzy nie są zainteresowani tańcem oraz dziećmi. Poza standardową księgą gości można rozpatrzyć np. układankę ze zdjęciem. Pozwólmy gościom podpisać każdy z nich czy zanotować coś dedykowanego bezpośrednio parze młodej. Fotobudki stanowią już swojego rodzaju standard i ich popularność wcale nie maleje. Dzieciom można zorganizować np. mały dmuchany basen z piłkami, który może zainteresować je na długie godziny. Mniej oczywistym pomysłem może być butla z helem. Dla dzieci atrakcją będzie masa balonów unoszących się do góry nadmuchanych specjalnie dla nich. Dorośli poniesieni fantazją z pewnością odnajdą jej potencjał zmiany głosu.

[artykuł partnerski]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.