Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
2 września, w pierwszym dniu ”normalnych” zajęć nowego roku szkolnego, uczniowie słubickiego LO, wspólnie z polskimi uczniami z Karl-Liebknecht Gymnasium i niemieckimi uczniami z Konrad Wachsmann Oberstuffenzentrum we Frankfurcie, pod opieką koordynatorów projektu Mary Avner List z Izraela, Petera Staffa z Niemiec i Doroty Rutki ze słubickiego LO, kolejny raz zaprezentowali międzynarodowy, polsko-niemiecko-izraelsko-palestyński projekt Building Bridges w fundacji "Erinnerung, Verantwortung und Zukunft – Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość" w Berlinie.

Tym razem zupełnie inaczej. Obok prezentacji rezultatów ubiegłorocznej edycji projektu, przedstawionej w formie nietypowej wystawy, uczniowie pokazali również krótką etiudę teatralną opisującą pracę w ramach projektu, wrażenia i emocje ze spotkań wszystkich czterech grup w styczniu w Słubicach, Frankfurcie i w Berlinie oraz w maju w Izraelu.

{multithumb popup_type=greybox}
mt_gallery:
Po zakończeniu prezentacji teatralnej uczniowie oprowadzali po wystawie, opowiadali o projekcie i odpowiadali na wiele pytań zwiedzających wystawę przedstawicieli różnych fundacji i organizacji, opiekujących się projektami międzynarodowymi. Udzielili również wywiadu dla telewizji niemieckiej, radia Der Deutsche Rundfunk i dla frankfurckiej gazety „Märkische Oderzeitung”.

Rezultaty prac ubiegłorocznego projektu oraz cała idea projektu Building Bridges zostały przez wszystkich gości bardzo pozytywnie ocenione, a fundacje zajmujące się projektami międzynarodowymi wykazały duże zainteresowanie kontynuacją projektu w kolejnych latach.

Wystawa prezentująca projekt w Berlinie, w siedzibie fundacji „Errinerung, Verantwortung und Zukunft”  potrwa do końca września 2009.


Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.