Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Powiat słubicki uruchomił długo zapowiadany system powiadamiania SISMS, który ma służyć ostrzeganiu mieszkańców przed niebezpieczeństwami. Sami możemy wybrać, czy chcemy, aby aplikacja wysłała nam sms, email, czy wiadomość multimedialną. O tym jak działa, przekonamy się przy najbliższej okazji.

telefon komorkowy

- Ostatnie wydarzenia (np. orkan Ksawery) uczą, że potrzeba rozbudowania systemów ostrzegawczych w zakresie lokalnym jest niezbędna. Nasza aplikacja będzie na to doskonałym przykładem - tłumaczy starosta Marcin Jabłoński. System jest jednym z elementów projektu "Rozwój e-usług w powiecie słubickim".

Czym dokładnie jest i jak działa SISMS? Jest to teleinformatyczny system służący do komunikacji masowej. Jest wykorzystywany przez administrację samorządową i służby mundurowe do przekazywania informacji na telefony komórkowe mieszkańców. Jakie to informacje? Przede wszystkim komunikaty o rozmaitych zagrożeniach, niebezpieczeństwach oraz awariach.

Jak tłumaczy Wojciech Obremski ze słubickiego starostwa, system ten jako jedyny w Polsce umożliwia zintegrowane przesyłanie wiadomości przez różne kanały. Każdy, kto chce z niego skorzystać wybiera formę otrzymywania powiadomień. Może to być SMS, e-mail lub SMS Cloud (czyli multimedialna wiadomość poprzez aplikację mobilną o nazwie BLISKO).

Jak zainstalować i używać SISMS? Instrukcje, co po kolei należy zrobić, są podane na stronie: www.sisms.pl.

Zapraszamy również do zapoznania się ze specjalną planszą informacyjną (poniżej).

sisms plansza

System przekazywania ostrzeżeń jest bezpłatny. I pewnie nie zabraknie okazji, żeby przekonać się, czy jest skuteczny. Oby jak najmniej.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Jarosław Grudzień 2017-11-08 09:47
Też mi nowość. Burmistrz już od dawna powiadamia sms-mi wybrane osoby kto mu zagraża:)
#2 Mariusz Dubacki 2017-11-08 10:57
@grudzień
Nie potwierdzam i nie zaprzeczam :lol:

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.