Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Parking przy cmentarzu w Słubicach

Dzisiaj zajrzeliśmy z aparatem na cmentarz komunalny w Słubicach. Po blisko roku przerwy rozpoczęła się tam budowa nowego parkingu. Inwestorem jest gmina Słubice.

Na razie rozpoczęły się prace ziemne, trwa karczowanie i równanie terenu. Na parkingu ma powstać 49 miejsc postojowych, w tym 3 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. 

Jak przekazał nam przedstawiciel wykonawcy, parking ma być wykonany ze specjalnej, tzw. chłonnej kostki. Ma ona większe odstępy niż tradycyjna kostka, przez co jest bardziej ekologiczna i może zatrzymywać więcej wody w gruncie.

Kiedy będzie skończona budowa? Gmina Słubice informowała wcześniej, że w przeciągu pięciu miesięcy, ale przedstawiciel wykonawcy przekazał nam dzisiaj, że parking powinien być gotowy już w połowie czerwca. Do tego czasu osoby odwiedzające cmentarz muszą liczyć się z utrudnieniami i ograniczoną ilością miejsca na parkowanie.

Budowa parkingu jest częścią szerszej inwestycji gminy Słubice, obejmującej budowę wieży widokowej, alejek leśnych i zagospodarowanie przylegającego terenu, o czym wielokrotnie pisaliśmy w przeszłości.  

Prace przy budowie parkingu rozpoczęły się jeszcze w kwietniu ubiegłego roku (ZOBACZ), ale na skutek problemów z wykonawcą zostały wstrzymane. W lutym został rozstrzygnięty przetarg i wyłoniony nowy wykonawca, którzy ma dokończyć inwestycję (ZOBACZ).

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.