Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bocian

Dobre wiadomości dla fanów bocianiej rodziny z ul. Witosa. Gniazdo, które ucierpiało tej zimy na skutek silnych wiatrów, zostało właśnie naprawione. A po sezonie metalowy stelaż ma zostać wymieniony na nowy. 

O uszkodzonym gnieździe na ul. Witosa, w którym co roku mieszkają bociany, dał nam znać jeden z czytelników. - Po ostatniej wichurze gniazdo zostało zniszczone. Wszystkie nagromadzone gałęzie spadły na chodnik. Została tylko obręcz która jest mocno wykrzywiona. Dzisiaj bocian już przyleciał i walczy. Może straż albo ktoś jakimś podnośnikiem, by mu pomógł i to naprostował? – napisał w wiadomości do naszej redakcji.

O pomoc poprosiliśmy Fundację Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Prezeska Natalia Duer przekazała, że kontaktowała się już w tej sprawie z Urzędem Miejskim w Słubicach, a ten z kolei z firmą Enea, do której należy słup. Okazało się, że pręty metalowej konstrukcji są uszkodzone. Energetycy zamówili już nowy stelaż i zadeklarowali, że go wymienią, ale czas oczekiwania na dostawę to niestety kilka tygodni.

Dzisiaj jednak stała się miła niespodzianka - gniazdo zostało naprawione. Taką informację przekazała nam prezeska fundacji. Z tego co udało nam się dowiedzieć, naprawę uszkodzonego gniazda wykonała prywatna osoba. Do środka zostały też włożone gałęzie, które wcześniej spadły na ziemię.

-  Niezależnie od tego, będę współpracowała z Eneą, żeby wymienili nowy stelaż, ale już po sezonie, gdy bociany odlecą do ciepłych krajów – zapowiada N. Duer.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez fundację oraz naszego czytelnika. Ostatnie przedstawia naprawiane już gniazdo.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.