Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Most Słubice

Osoby przekraczające most na Odrze czekają w najbliższym czasie utrudnienia. Rozpoczęły się tam prace związane z montażem iluminacji oraz wymianą tradycyjnego oświetlenia.

O pracach poinformował Urząd Miejski w Słubicach. - Inwestycja ma związek z dwoma projektami – przekazała Beata Bielecka, rzecznik prasowy gminy Słubice.

Miasto Frankfurt przygotowuje iluminację mostu w barwach dwumiasta (kolory niebieski i zielone). To kolejny etap dużego projektu, w ramach którego wcześniej odbudowano Dom Bolfrasa we Frankfurcie, a obecnie w Słubicach powstaje wieża widokowa, zwana też wieżą Kleista. Całość jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kolejne prace dotyczą wymiany dotychczasowego, tradycyjnego oświetlenia mostu. Mają na nim stanąć nowe latarnie z ledowym oświetleniem. Ta inwestycja z kolei finansowana jest z funduszy kraju związkowego Brandenburgia i budżetu federalnego.

Prace potrwają około 4 tygodni. W tym czasie kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami, zarówno na chodnikach, jak i jezdni.

Jak będzie wyglądać podświetlony most? Zobaczcie TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.