Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Serce na nakrętki

Słubice mają drugi pojemnik do zbierana plastikowych nakrętek w kształcie serca. Pojawił się pod biblioteką Collegium Polonicum. Jak na ekologiczne rozwiązanie przystało, colpolowe serducho jest zielone. Kiedy uda się napełnić je po raz pierwszy?

We wrześniu ubiegłego roku serce na nakrętki stanęło pod budynkiem starostwa powiatowego (ZOBACZ). Od tej pory zapełniło się ponad 20 razy, a zebrane nakrętki trafiły do osób potrzebujących. Nakrętki mają moc pomagania - można je sprzedać w punkcie skupu surowców wtórnych, a środki przeznaczyć np. na specjalistyczną rehabilitację czy zakup wózka inwalidzkiego.

Teraz do zbiórek nakrętek przyłącza się Collegium Polonicum. - Od samego początku ekologia i pomaganie są nam bliskie. Przed budynkiem biblioteki pojawił się pojemnik na nakrętki, które będziemy przekazywać na rzecz potrzebujących z regionu – deklaruje Ewa Bielewicz-Polakowska z CP.

Warto wspomnieć, że niedaleko znajduje się recyklomat, do którego można wrzucać plastikowe butelki. Nakrętki do serducha, butelki do recyklomatu – i będzie porządek.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.